Facebook nechce odstrániť video, na ktorom upaľujú mačiatko, odsúdilo ho viac ako 14 000 ľudí

0

BRATISLAVA – Dvaja neznámi muži strčili mačiatko do vedra, poliali ho horľavinou, zapálili a túto zvrátenú zábavu si nakrúcali a pochválili sa s ňou na facebooku. Video odsúdilo viac ako 14 000 užívateľov sociálnej siete a žiadalo ho stiahnuť, facebook to však neplánuje urobiť.

O prípade informoval denník dailymail.co.uk.

Kieran Dunwel nahlásil sociálnej sieti násilné zábery, no prišla mu odpoveď, že video neporušuje „normy“ danej lokality. Znechutenie vyjadrili aj ďalší, ktorí sa k videou na sociálnej sieti dostali.

„Je mi z toho zle, bol som naštvaný a snažil som sa s nimi skontaktovať, ale nedalo sa,“ uviedol ďalší pohoršený muž, ktorý vysvetlil, že video ukazuje kvapalinu, ktorá je podľa neho benzín. Nalejú ju na mačiatko ležiace vo vedre a zapália.

Mačiatku sa podarí vedro prevrhnúť a snaží sa zachrániť si život. Muži len stoja a pozerajú sa ako trpí. Ešte na neho prilievajú horľavinu. Jeden z mužov dokonca do neho kopne. Keď plamene konečne uhasia, bezmocné zviera lapá po dychu, video končí pohľadom na plastový sáčok.

Zástupca sociálnej siete vysvetlil dailymail.co.uk, že ľudia prichádzajú na facebook, aby zdieľali svoje skúsenosti a to môže niekedy viesť aj k obsahu, ktorý je pre niektorých znepokojujúci.

Útulkovo.sk
Foto: Facebook