Expertka zo zvieracieho útulku radí politikom na Downing Street

0

Pre britskú vládu údajne najnovšie pracujú experti zo slávneho londýnskeho zvieracieho útulku vo štvrti Battersea, ktorí jej predstaviteľom radia, ako predchádzať roztržkám medzi domácimi miláčikmi.

Slávny zvierací útulok v londýnskej štvrti Battersea v pondelok pre agentúru AP potvrdil, že ich expertku na mačacie správanie kontaktovali po tom, ako sa údajne pobil kocúr Larry, žijúci v sídle britských premiérov na Downing Street 10 s kocúrom Palmerstonom, hlavným lovcom myší ministerstva zahraničných vecí.

V bitke, ktorú ukončil až príslušník polície, si Palmerston zranil ucho a Larry prišiel o obojok.

Predstaviteľka útulku v Battersea Lindsey Quinlanová uviedla, že obe centrá politickej moci si Larryho a Palmerstona u nich vybrali pre ich „spoločenskú, odvážnu a sebaistú povahu“. Dodala, že nevýhodou uvedených povahových vlastností môže byť skrytá agresivita, ktorá sa zvykne prejaviť najmä vtedy, keď sa „teritóriá dominantných jedincov prekrývajú“.

Svojho hlavného lovca myší má od 29. júla aj britské ministerstvo financií. Je ním čierny kocúr Gladstone, ktorý dostal meno po bývalom ministrovi financií a štvornásobnom premiérovi z čias kráľovnej Viktórie Williamovi Gladstonovi. Rovnako ako L