Dvanásť psov pojedalo pozostatky svojho majiteľa, zasahoval nitriansky útulok

0
Foto: Útulok Nitra

Dvanásť psov zostalo zatvorených na dvore po tom, čo ich majiteľ zomrel.

Keďže nemali inú potravu, začali jesť rozkladajúce sa pozostatky svojho majiteľa. Informuje o tom nitriansky útulok na sociálnej sieti.

Ako ďalej dodáva, psy upútali pozornosť okolia až po tom, čo sa im podarilo dostať sa na ulicu. Susedia zavolali políciu, ktorá objavila na dvore už len ľudské torzo v značnom štádiu rozkladu.

Zosnulý pán žil sám a kontakt s okolím odmietal, takže sa o psov nemal kto postarať. „Policajná hliadka nás požiadala o ich odchyt a umiestnenie do útulku. Nakoľko hrozilo, že psy si budú svoje územie strážiť a mohli by niekoho pohryznúť, začali sme s odchytom ešte pred príchodom obhliadajúceho lekára a pohrebnej služby. Do Hornej Královej v okrese Šaľa nám prišli pomôcť aj veterinári Hanka a Ivan Šidíkovci zo susednej obce, ktorí doplnili náš profesionálny tím,“ opísali situáciu dobrovoľníci z nitrianskeho útulku.

Odchyt trval takmer hodinu. „Celkovo sme zachránili dvanásť chudákov, ktorí sa nám schovali kde len mohli. V odvodňovacej rúre, v garáži plnej nepotrebných vecí, za domom v uličke, na zarastenom zadnom dvore, či priamo pri tele majiteľa pri spadnutej šope. Za prítomnosti neznesiteľného zápachu šíriaceho sa okolím, sme ich postupne naložili do prepraviek a odniesli do auta. Ešte sme dôkladne prezreli všetky prístrešky, šopy a povymetali pavučiny všade, kde sa dalo, aby sme na žiadneho pozostalého havina nezabudli,“ dodali dobrovoľníci.

Keďže oslovené útulky odmietli ponuku prijať niektorých zo psíkov, zostali na dvanásť chudákov sami. „Jediný kto aspoň zareagoval s troma miestami bol šaliansky útulok, no neskôr ponuku stiahli z kapacitných dôvodov,“ spresnili.

V preplnenom nitrianskom útulku je momentálne 170 psov.

Útulok Nitra vyzýva : Ľudia prosím všímajte si svoje okolie a susedov. Najmä tých starších osameložijúcich. Aj keď o to nestoja, sú nepríjemní či odmietajú kontakt. Ak sú už starí a majú viac ako desať zvierat (psy, mačky), už to môže byť dôkaz, že strácajú kontrolu. Rodina, veterinárna správa, obecný úrad alebo lokálny útulok by mal situáciu preveriť. Možno tento pán zomrel rýchlo a možno tam zomieral niekoľko dní. Bez pomoci…