DOJÍMAVÉ: Narodeninovými granulkami obdaroval Martinko psíkov

1

Veľký Meder – Toto je príbeh o malom chlapcovi, ktorý preukázal viac ľudskosti, empatie, citu a lásky k okoliu ako väčšina dospelých ľudí. Malý chlapec priviedol dobrovoľníkov útulku Dog Azyl vo Veľkom Mederi v sobotu 15. novembra k slzám.

„Volala nám jedna pani, že by chceli s rodinou priniesť papanie pre psíky. Tešili sme sa, lebo granúl a pamlsiek pre hladné brušká našich Azylákov nie je nikdy dosť,“ priblížila Magdaléna Sadovská z OZ Dog Azyl.

Ohlásená návšteva do útulku aj dorazila a začala znášať dobroty pre psíkov. „Jedno vrece, druhé, tretie, jednu tašku s pamlskami, druhú, tretiu. Celá rodina nosila. Vrátane malého chlapca. Priniesli veľké množstvo krmiva, tak sme sa pýtali, či robili pre náš útulok zbierku,“ opísala Sadovská.

Žiadna zbierka sa však nekonala. Granulky boli narodeninovým darčekom pre deväťročného Martina. On sám si ich vyžiadal. Všetkých poprosil, aby mu nedávali hračky, že on nič nechce, on si prosí krmivo pre psíkov v útulku. „Skoro sme odpadli! Chlapec sa vzdal možnosti mať nové veci pre seba, aby urobil radosť iným. Tým nechceným, opusteným, človekom sklamaným, za mrežami,“ vysvetlila.

Za to mu patrí obrovský OBDIV a ešte väčšie ĎAKUJEME!

Útulkovo.sk
Ilustračné foto: OZ Dog Azyl