Deti a psy v kalendári pomôžu Strážnym anjelom

0

Žiar nad Hronom 14. januára (Útulkovo.sk) – Výborný nápad! Občianske združenia, ktoré prevádzkujú po Slovensku útulky pre psov a mačky sa snažia pre svoju činnosť získavať finančné prostriedky ako vedia. S inšpiratívnou myšlienkou prišlo Občianske združenie (OZ) Strážni anjeli prevádzkujúce útulok v Žiari nad Hronom, ktoré svojich bývalých zverencov nafotilo do kalendára spolu s deťmi.

Na fotkách sú psy zo žiarskeho útulku, ktorí našli domov v žiarskych rodinách. Z každej fotografie dýcha radosť detí aj ich štvornohých miláčikov. „Chceli sme vyvrátiť zažitý názor o tom, že psíci z útulku sa nevedia udomácniť a mohli by byť pre deti nebezpečné. Na fotkách sú deti, ktorých rodiny majú adoptovaných psíkov alebo pomáhajú aktívne útulku,“ povedala pre Útulkovo.sk Eva Vencelová z OZ Strážni anjeli.

Kalendár Strážni anjeli3Zároveň dodala, že náklady na kalendár boli minimálne. Miroslava Taranzová s Ivanom Pepichom urobili fotografie sponzorsky, Strážni anjeli sa museli postarať akurát o tlač kalendárov.

„Veríme, že tento kalendár bude zaujímavý nielen pre jednotlivcov, ktorí chcú pomôcť našej veci, ale aj pre firmy, či ako darček,“ doplnila.

Kalendárom sa dobrovoľníci snažili vyvrátiť predsudky niektorých rodičov, ktorí sa pri malých deťoch neodvážia adoptovať si psíka z útulku. Dvanásť adoptovaných psíkov s malými deťmi, ktoré sa v ňom nachádzajú, určite mnohých presvedčia, že báť sa netreba.

Kúpou kalendára môžte aj vy podporiť psíky v útulku v Žiari nad Hronom. Kalendár obsahuje vyznačené dni v týždni, slovenské meniny a sviatky. Môžete si ho objednať na adrese kalendar@utulokziar.sk za desať eur.

Kalendár Strážni anjeli1Aj takouto formou chcú Strážni anjeli spropagovať žiarsky útulok, aby sa čo najviac ľudí dozvedelo o existencii náhradného domova pre psov.

Na prevádzku útulku potrebujú každý mesiac približne 1000 až 1500 eur, pričom od mesta dostávajú 500 eur. Peniaze idú na starostlivosť a krmivo pre približne 40 zverencov v žiarskom útulku.

Finančné prostriedky získavajú aj z dvoch percent z dane a prostredníctvom rôznych charitatívnych akcií. Počas vianočnej zbierky sa im podarilo vyzbierať 100 eur.

Útulkovo.sk
Foto: Fotografie použité v kalendári, OZ Strážni anjeli

Kalendár Strážni anjeli4