Denník hlucho-slepej Zoe: Všetci sú smutní, čo sa deje s mojim veľkým Bratom

0

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

3. októbra

Dnes bola panička veľmi smutná. Ako som vám písala, Áronkove testy nedopadli veľmi dobre a musel ísť znova na krv. Vraj je to veľmi zlé, musíme počkať na výsledky. Neviem, čo si mám o tom myslieť, lebo mi dokopy nič nepovedia. Vraj sa to „malých detí“ netýka. Tak ja neviem, ale keď vidím, akí sú všetci okolo mňa nešťastní, rada by som vedela prečo. Čo sa deje s mojim veľkým Bratom?

Celý deň bol divný. Panička tomu hovorí Deň Blbec. Musím povedať, že sa jej ozaj „darilo“. Všetko, čo chytila do rúk, jej buď spadlo, pokazilo sa, rozpadlo, rozsypalo, vybuchlo a podobne. Dobre jej hovorila tá druhá panička, aby radšej nič nerobila, ale nedala si povedať. Aspoň na nej som sa pobavila.

zoe 1006 3

Keby ste videli ten zúfalý výraz v jej tvári. Ťažko sa mi to popisuje, ale niečo medzi plačom, smiechom, zúfalstvom, výbuchom. Už som iba čakala, kedy začne pískať ako čajník. Radšej sa ani mňa veľmi nechytala, ani sme necvičili. To ma trochu aj mrzelo, ale sama povedala, že by to nebolo dobré. Tak som jej to odsúhlasila, a teda sme to preložili na neskôr.

Boli sme sa aj prejsť, ďalej ako obvykle. A viete čo? Ciku som vydržala držať až domov. Ďalší pamätný výraz v tvári paničky, keď som to s pokojom pustila doma. A poviem vám, že to bola riadne dlhá prechádzka. Nuž, dnešný deň bol deň s veľký D.

Vaša Zoe

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Luptáková