Denník hlucho-slepej Zoe: Pravdepodobne som krížená s pumou

0

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

14. november

Hafiky-haf,
za posledné dni poctivo nacvičujem s mojimi nohami. Snažím sa zdokonaliť fungovanie nohy zadnej. Len akosi stále neviem, ako si do papuľky napchať viac hračiek. Už som skúšala chytiť hračku aj do predných paciek a použiť ich ako ruky, ale stále sa mi to akosi nedarí. Mám síce prsty, viem ich aj roztvárať a zatvárať, ale neviem nimi nič uchopiť.

10624958_626491597456565_2439720418002749757_n

Už sa mi doma smejú, že či nie som skrížená s mačkou, vraj som mačko-pes. Genetika nepustí, a teda dúfam, že nie som narodená pri Černobyle. Minule som v telke pozerala chvíľu na mačkovité šelmy, musím uznať, že nejaké ich pohyby mám – používanie končatín, prehrbovanie sa a podobne. Ale keď už, tak potom som krížená s pumou a nie s nejakou mačkou.

Inak to boli v pohode dva dni. Boli sme niekoľkokrát na vychádzkach, aj s Áronom, aj bez neho (teda častejšie bez neho, vraj aby sa mi panička viac venovala).

Najväčšia prča bola včera večer. Mali sme s Áronom a paničkou taký mierny ´záchvat´. Úplne nám harašilo, váľali sme sa, ´bili´, Áron vie ako na ňu, tak pišťala ako strelená. Musím sa to od neho naučiť. Bola to veľká sranda, veľmi sa mi to páčilo. Viem, že čoskoro ju to chytí zase, ona je celkom divný človiečik. Hrabe jej celkom často.

1513786_626491810789877_8003422955214508809_n

PS:
Inak, aby som vysvetlila pojem panička. Keďže sa tomu už trošku rozumiem, tak aby som to dala na pravú mieru. Oslovenie ´panička´ nie je odvodenie od slová ´pani´, nepomenúva to jej dominantné postavenie v rodine. Je každému nad slnko jasnejšie, že alfa samicou som v tejto rodine ja. Len je toto oslovenie kratšie, ako opisný názov: ´tá, ktorá sa obťažuje chodiť so mnou von, venuje sa mi a nenechá ma umrieť hladom´.

Vaša Zoe

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Luptáková