Denník hlucho-slepej Zoe: Farebné guľôčky sa rozleteli, mala som pocit, že odbila moja posledná hodina

0

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

26. septembra

Včera večer som urobila poriadnu neplechu. Panička robila voľajaké náramky (už viem, že aj ľudia si na seba hocičo dávajú a nie iba nám psom). Mala to všetko rozložené po posteli, také farebné guľôčky pekne roztriedené v téglikoch, aj také kockované s písmenkami. Doslova ma hypnotizovali.

Keďže sa už dlhšiu dobu snažím na tú veľkú posteľ dostať a už sa mi to aj párkrát podarilo, musela som to vyskúšať aj teraz. Bola som veľmi zvedavá, ako sa to s tými korálkami robí, ako to vyzerá a hlavne, či sa to dá zjesť. Neuveríte, ale podarilo sa mi tam dostať. Vrhla som sa na ne celou svojou váhou 4,5 kg (mimochodom, keď sme pri tých kilách, za týždeň som pribrala 850 gramov).

zoe 23 7

Toľko srandy som ešte nevidela! Všeeeeeeetky tie malé farebné guľôčky sa rozleteli po celej miestnosti! To bolo niečo úžasnéééé. Celá zem bola prekrásne farebná. Keďže som si ale myslela, že je to aj na jedenie, veľmi som si pochutnala hlavne na tých kockovaných, čo boli na nich písmenká. Boli hranaté, nebolo to až také jednoduché, ale dokázala som to.

V tom ale prišla panička. Nooooo… Taký výraz tváre som ešte nevidela! Mala som pocit, že odbila moja posledná hodina. Rýchlo som teda zoskočila z postele (teda skôr zletela), keďže tie korálky sú guľaté, šmykli sa mi na nich všetky moje nohy a ešte aby nestačilo, nabila som si aj papuľu. Trochu mi to pripomína scénu z Jánošíka. Bola to rýchlosť nadzvukového lietadla.

Po tom, čo mi pozrela či som si nevybila tie moje mliečne zuby, ma zavreli na čas do klietky, kým to upratali. Trvalo im to celkom dosť dlho. Čo sa ani nečudujem, lebo ich bolo fakt veľmi veľa. Keď poupratovali a mňa pustili, začali tie korálky triediť. V tom prišla panička na to, že jej chýba niekoľko písmen… Do prdky! Všetko odhalia! Napadlo mi, že sa aj zľakla, ak som ich fakt pojedla, aj bola nahnevaná, že som si vybrala práve tie písmená, ktorých mala najmenej.

zoe 23 25

Po chvíli prišlo niečo, čo som nečakala. Zrazu mi prišlo zle od žalúdka a pozvracala som sa. Ajhľa! objavili sa štyri kocky s písmenkami. Keby mala panička rozum, tak si ich umyje a nevyhadzuje. Hneď mi ostalo lepšie tak, som sa išla najesť. Panička ma v noci kontrolovala akosi častejšie ako inokedy. Neviem, čo z toho robila takú vedu, veď to bolo len drevo. Iné veci zvykneme pojesť!

Predobedom prišla ďalšia nečakaná vec. Keď som vykonávala druhýkrát hrubú potrebu, trochu to bolelo. No ale keď som uvidela výsledok môjho úsilia, tak sa ani nečudujem. V mojom ´produkte´ sa nachádzali ďalšie tri písmená. Celé! Hmm… Fakt som nečakala, že to vyjde takto v celku. Nuž každopádne, to bolo ´zaujímavé´ poznanie. Do budúcna si asi rozmyslím, že ich ešte budem jesť.

Cez deň som už bola v pohode. Hrala som sa, papala, spala, vykonávala iné potrebné činnosti, bola sa prejsť po tráve, muchlovala sa s paničkami a behala. Keď sme pri tom behu, riadne sa zdokonaľujem. Moje nohy sa začínajú zohrávať a ísť rovnakým smerom, to je super úspech! Najväčšia prča je, keď sa rozbehnem paničkám popred nohy. To by ste mali vidieť tie tanečky!

zoe 29 1

Našla som si nedávno jedno super miesto na oddych – je to ako moja búda. To miesto je pod kreslom, kde sedí druhá panička. Je to síce malé, ale vybrala som si tento kútik ako môj osobný a súkromný priestor. Som zvedavá, dokedy sa tam zmestím, keď tak rýchlo rastiem.

Kleptomanské stračie schopnosti ma stále neopúšťajú. Hlavne sa neviem zbaviť nutkania kradnúť papuče. To vám je taká sranda! Nechcem ich zjesť, len ma baví ich ukradnúť. Vraj budem dobrý aportér.

Vaša Zoe

Útulkovo.sk
Foto: Miťa Luptáková