Denník hlucho-slepej Zoe: Dnes som prvýkrát videla sneh. To bolo niečo!

1

ZVOLEN – Šteniatko ZOE nechceli hneď po narodení. Vložili ho do krabice a odniesli do karanténnej stanice. Tam sa ho ujali a zistili, že osud bol k nemu ešte krutejší ako si mysleli.

Okrem toho, že je nechcené, je aj slepé a má problémy so sluchom. Napriek jeho hendikepu sa ho ujala dobrovoľníčka Miťa Luptáková, ktorá mu dala šancu na život. Začala Zoe písať denník, ktorý zachytáva jej každodenný život.

Sledujte spolu s Útulkovom.sk príbeh zachránenej hlucho-slepej Zoe.

25. november

Hafojte všetci moji úžasní priaznivci, ja vás všetkých milujem. Včera sa rozbehla zbierka na moje vyšetrenie a viete čo? Doteraz ste na slovenský účet poslali 242,77 eur. Také veľké peniaze ste boli ochotní venovať mne, malému šteniatku. Ešte pár koruniek a budeme mať na celé vyšetrenie. Ste úžasní.

Ani si neviete predstaviť, aké sme vám s paničkou vďačné. Tá dnes aj plakala, keď bola za počítačom. Neviem prečo, veď by sa mala tešiť. Ľudia sú divní.

63460_630183213754070_6476529955846877660_n

Dnes nás panička aj objednala na klinike, takže ideme v utorok 2. decembra o 10:00 hodine. Čaká nás najprv vyšetrenie ujom neurológom, a potom poobede pôjdeme do toho stroja – asi času alebo čo tým panička myslela. Panička sa teší, tak sa teším s ňou, aj keď neviem, čo ma tam čaká, ale určite nič zlé. Vraj je to kvôli mne, aby mi bolo už len lepšie. Tak to je super!

Dnešný deň nám nemohlo nič pokaziť. Od radosti som sa dnes aj pocikala a ani sa nikto nehneval. Dnes bola panička ozaj mimo. A viete čo? Ráno som videla prvýkrát sneh! Áron mi povedal, že sa to tak volá. Nikdy v živote som také niečo nevidela. Bolo to biele, studené, mokré. Nič príjemné na moje malé packy, ale dá sa to jesť.

Najprv som k tomu pristupovala veľmi opatrne, veď čo ak by mi to chcelo niečo urobiť. Ale keď som prišla na to, že je to bezpečné, ochutnala som. Nijako to nechutilo, ale nevadí, nebyť paničky, čo ma ťahala domov, bola by som ho zjedla všetok, ale nedovolila mi.

1509738_630183073754084_7966232899645365498_n (1)l

Potom keď sme boli von, som sa tešila, že zase čosi pojem z toho snehu, ale už som ho nevedela nájsť. Ostalo už len mokro a blato. Ale vraj to býva každý rok, niekoľko dní až mesiacov a že je toho ešte oveľa viac. To je teda niečo! Som zvedavá, kde ešte je a kedy ho znovu nájdem. Neviem z kadiaľ sa to na tej zemi naberie, či ľudia ozaj nemajú čo robiť a rozhadzujú ho po večeroch alebo ako. Hádam na to niekedy prídem.

P.S.
Ďakujem vám všetkým, ktorí ste prispeli na moje vyšetrenie.

Ako som sľúbila, budem zverejňovať darcov, ktorí mi prispeli na vyšetrenie. Zoznam nájdete TU.

Vaša Zoe