Bratislavský útulok Slobody zvierat je preplnený mláďatami, ktoré potrebujú domov

0

BRATISLAVA – Slovenské útulky sú preplnené, mnoho ich obyvateľov tvoria mláďatá. Podobná situácia je aj v bratislavskom útulku Slobody zvierat.

„V útulku máme 50 šteniatok a mačiatok. Mnohé z jesenných vrhov, ktoré boli vyhodené v kríkoch, krabiciach, smetiakoch,“ priblížila pre Útulkovo.sk Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.

Ako príklad uviedla šteniatka Paffa, Pujka, Rexíčka, Sergeja a Vajoleta. „Ich súrodenci skončili u nás a veľmi potrebujú ozajstný domov,“ dodala. Ak teda uvažujete o psíkovi, skúste navštíviť útulok, možno práve tam nájdete svojho nového štvornohého kamaráta.

pojko

Sloboda zvierat zároveň upozorňuje na to, že je povinnosťou každého majiteľa zvierat zabrániť neželanému tehotenstvu. „Jednoduchým a humánnym riešením sú kastrácie,“ vysvetlila Čaňová s tým, že práve kastrácie pomáhajú znižovať aj stav premnožených pouličných mačiek.

„Najlepšie, čo pre ne môžete urobiť, je odchytiť ich, dať vykastrovať, zaočkovať a vrátiť na pôvodné miesto, pretože to je ich domovom a pobyt v útulku je pre ne stresujúci,“ spresnila. Tiež o túto službu môžete požiadať mesto alebo obec, kde bývate.

6e945ef27a

Malé mačiatka sa však bez pomoci nezaobídu. „Či už ich niekto vyhodil, alebo prišli na ulici o svoju mamu, ujali sme sa ich. Hago, Uvina, Čan, Befa, Lam a ďalších 30 mačiatok čaká v útulku na svojho človeka,“ vyrátala.

Ak sa rozhodnete adoptovať si psíka alebo mačku z bratislavskej Slobody zvierat, viac informácií dostanete na telefónnom čísle: 02 – 16 187.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat