Beriete na dovolenku aj svojho psa? Toto mu nezabudnite zbaliť

0
Ilustračná snímka, zdroj: TASR/AP

Prečítajte si, čo zbaliť psovi, aby mal z dovolenky nielen zážitok, ale aj pôžitok.

Na dovolenku a so psom? Prečo nie!  Pamätajte však, že váš chlpáč je plnohodnotný člen vašej dovolenkovej výpravy. Aj počas voľných dní si bude vyžadovať vašu pozornosť a opateru. Potrebuje preto niekoľko nevyhnutných vecí, ktoré mu zabezpečia pohodlnú a bezpečnú dovolenku. A vám tiež. Prečítajte si, čo by ste nemali zabudnúť vášmu chlpáčovi zbaliť.

Udržte ho na vôdzke

Vôdzka a obojok, prípadne postroj, sú nepochybne základnou zostavou. Nezabudnite ju doplniť aj náhubkom,  pri vstupe na verejné miesta môže byť podmienkou. Ak váš pes reaguje na píšťalku, pribaľte aj tú.  Nevyhnutnosťou sú vrecká na exkrementy.

Dobrá strava a príjem vody sú základ

Maškrty či rôzne žuvacie kosti využijete počas cesty, či v prípade keď budete chieť vášho psíka na chvíľu zabaviť. Pripravte si tiež krmivo, na ktoré je váš pes zvyknutý. Vy môžete zájsť do reštaurácie, váš psík sa môže spoľahnúť len na vás. Budete potrebovať tiež nádobu, kde mu jedlo naporcujete.

Pohodlie (takmer) ako doma

Aby sa váš chlpáč cítil príjemne ako doma, pribaľte mu jeho obľúbené hračky. Dôležitá je tiež deka, kde si vytvorí dovolenkový peliešok. Ak cestujete autom, zíde sa vám aj ďalšia, ktorou prikryjete sedačky. Nemali by chýbať ani uteráky, aby po kúpaní alebo zmoknutí pes neprechladol alebo nezamokril celú ubytovňu.

Voňavý a zdravý aj na dovolenke

Nepodceňujte ani zdravotné riziká. Odstraňovač kliešťov a prostriedky proti slnku sa vám určite zídu. Psíčkari často používajú pre psov opaľovacie krémy určené deťom. Šampón a kefa udržia vášho miláčika čistého.

Bez dokladov sa za hranice nechodí

Okrem svojich dokladov si pri výjazde do zahraničia nezabudnite zaobstarať tzv. pas spoločenského zvieraťa. Vydá vám ho veterinárny lekár. V štátoch Európskej únie musí byť zviera zaočkované proti besnote a mať čip.

Keď je všetko zbalené, môžete sa vydať na dovolenku. Šťastnú cestu vám praje Útulkovo.sk!