Adoptoval si sučku, cestoval s ňou vlakom, no vystúpil bez nej

0

BRATISLAVA – Príbeh sučky Bejby, ktorá pricestovala vlakom na hlavnú stanicu bez svojej majiteľky, sa skončil happy-endom.

Ujali sa jej v Slobode zvierat, dali jej meno Sveja a začali pátrať komu patrí.

„Bejby bola u nás od piatich týždňov. Bolo to šteniatko so šibalskými očkami. Plná energie. Ale bohužiaľ, nemohli sme si ju nechať. Rozhodla som sa ju darovať do dobrých rúk. Najlepšie k ľuďom, ktorí majú dvor, aby Bejby tú energiu mala kde vybíjať,“ napísala Zuzana, sučkina majiteľka do útulku.

Myslela si, že takých ľudí našla. „Osobne som im Bejby odviezla na Záhorie. Bohužiaľ sa u nich dlho neohriala. Po dvoch mesiacoch ju ponúkli ďalej. Prišiel si pre ňu pán z Bratislavy,“ opísala pokračovanie sučkinho príbehu.

Odovzdali mu ju na vlakovej stanici. Nastúpil do vlaku smer Bratislava v nedeľu 3. mája. Ale vystúpil už sám. „Netuším, kde bola Bejby do pondelka večera, keďže až v pondelok (4. mája) vystúpila z vlaku na Hlavnej stanici v Bratislave. Nechcem ani vedieť, čo si prežila,“ zamýšľa sa Bejbina pôvodná majiteľka.
bejby

Sučku zachránila pani na stanici, zavolala Slobodu zvierat a tí sa jej ujali. „Našla som ju úplnou náhodou na facebooku. Hneď som vedela, že je to ona. A v stredu som si pre Bejby išla do Bratislavy. Spoznala nás… Mňa a aj moje deti….plakala, skákala, tešila sa, dočúrala sa od radosti,“ opísala stretnutie s Bejby.

teraz je už doma, spokojná sa vyvaľuje na gauči. Ale jej smutné očká prezrádzajú, že za tie týždne, čo nebola u Zuzany, veľa pekných chvíľ nemala. Je bojazlivá, krčí sa a sťahuje chvost.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat