Zuzka, roztomilá jednoočka si hľadá peliešok

User comments

Zuzka, pomenovaná po nálezkyni, je len ďalším z nezodpovedne namnožených bezprízorných mačiatok na ulici, o ktoré sa „majiteľ“ ani neobzrie.

Do rúk Občianskeho združenia MačkySOS sa Zuzka dostala v čase keď mala necelé dva mesiace a 700 gramov váhy, bez jedného očka a s druhým vážne poškodeným, so sopľavým noštekom, kýchajúca, hnačkujúca.

Úbohému mačiatku sa muselo vyoperovať jedno očko, resp. jeho zbytky, vyčistiť očnú jamku. To bol dôsledok nejakej traumy /kopnutie, zrazenie/ alebo dôsledok neliečeného nachladnutia, čo je žiaľ tiež také bežné  Druhé očko sa lieči vhodnou kombináciou kvapiek a mastí a dúfame že sa čo najviac uzdraví a vyčíri. Popritom bolo mačiatko testované na infekčné choroby /našťastie s negatívnym výsledkom/ a dôkladne odčervené i liečené na zapálené dýchacie cesty…

Zo Zuzky jej úžasné mačátenko, má teraz 4 mesiace. Čítajte ako ju opisuje Andrejka z Bratislavy, ktorej rodinka a ich mačky jej poskytli po mesačnom pobyte na klinike Zverland v Piešťanoch dočasné láskyplné útočisko. Zuzka bola vtedy u Andrejky len 4 dni. Takto ju opísala:

„Predstavím vám Zuzanku. V krátkosti to asi nepôjde, ona je totiž ÚŽASNÁ ! Vyniká v troch veciach – hraní sa, mojkaní a spinkaní. Keď má svoju náladu na hranie, stáva sa z nej neúnavné perpetum mobile. Dokáže sa dlho, neúnavne a čímkoľvek zahrať. Určite vám nahradí aj najlepší tv program. V mojkaní sa je tiež jednotka, stačí sa jej dotknúť a hneď spustí motorček. A spinkať dokáže s vami celú noc. Najprv vám síce poobhrýza všetky prsty na nohách, ale keď usúdi, že nastal čas spať – tak pri vás pritúlená prespí celú noc. Teraz by som mala napísať, že ani tá najlepšia tabletka na spanie ju neprekoná , ale nemôžem…, mám neustále potrebu ju skontrolovať, aj keď to vôbec nie je nutné, chcem ju stále hladkať, obávam sa, či ju nepriľahnem….ale aj tak spánok s ňou je najlepší.
Ešte som sa nezmienila o jej hendikepe…ona sa totiž správa akoby žiaden nemala. Na tretí deň u nás už dokonale ovládala celý byt, kde má jedlo, piesok…proste všetko – šikulka. Po byte už lieta ako šarkan, nepozná žiadne obmedzenia. Sem-tam do niečoho narazí, ale otrasie sa a letí ďalej. Trošku viac používa drápky-dávajú jej istotu , keď už očká nemôže používať . Ale keď sa naučí, čo je v akej výške aj tie pazúriky schová ( hore sa dostane bez problémov, ale dole keď nevidí kam má zoskočiť , pochopiteľne sa istí a použije tie drápky ). Vzhľadom k tomu, že keď chce byť vo vašej prítomnosti jej to chvíľku trvá kým vás nájde, je veľmi vďačná keď ju oslovíte menom a voláte ju. To sa razom zmení na psíka, ktorý pôjde za vašim hlasom. A keď je nedočkavá, dvíha prednú labku, niekedy sa postaví aj ne dve zadné, akoby chcela povedať…no ber si ma už, vidíš že chcem ísť k tebe. A takto by sa dalo o Zuzanke písať a písať…“

A po dvoch týždňoch:
„Z rozkošného drobátka sa stala nebojácna slečna, čo ale neznamená, že rozkošná nezostala  Zo Zuzky sa stalo všadebolo, všetkodokáže mačiatko. Má dokonale zmapovaný celučičký byt, presne vie kde čo nájsť a hľadať.
Táto štvornohá chlpatá kyselina s bezodným žalúdkom bude vašim verným parťákom pri každom jedle. Miluje kapsičky, konzervičky, mäsko, pamlsky…. akurát granulky / aj keď kvalitné / zje len v prípade najvyššej núdze.“

User comments
User comments

Baterky spúšťa naplno pri každom mojkaní. Proste jedno dokonalé mačátenko, ktoré vám nesmie chýbať ak chcete zažiť plno srandy a lásky.
Ako správny loptoš, by sa určite potešila chlpatému kamošovi v novom domove … Vychádza s mačičkami i psíkom.
.
Nech budeš u mňa Zuzanka mesia či dva…. ďakujem ti už teraz, že si mi obohatila život. Ja ti na oplátku prajem, aby si našla ten najlepší domov, kde ťa budú veľmi ľúbiť mať vždy pripravenú ruku na pohladkanie. Ty im to predsa 100 násobne oplatíš svojim mačacím srdiečkom.“
Zaujala Vás táto statočná mačacia kráska? Nachádza sa v Bratislave, dovoz možný.

Pokiaľ nám môžete pomôcť s úhradou liečby Zuzky, vďačne prijmeme akýkoľvek príspevok na účet OZ MačkySOS.
Do poznámky poprosíme uviesť: Pomoc pre Zuzku.
Číslo účtu: 2625712664/1100, Tatra banka, a.s. Hodžovo námestie 3, 811 06 Bratislava
V tvare: SWIFT TATRSKBX,
IBAN SK78 1100 0000 0026 2571 2664.

Kontakt: Naďa, depozit OZ MačkySOS, 0917 644 861, nada@mackysos.sk