Žiarko spával v daždi pod autami


Žiarko je jedným z mnohých kocúrov a mačiek, ktoré mali ako malé mačiatka rodinu, vyrástli a potom skončili na ulici. Dlhšiu dobu ho kŕmila jedna pani, avšak posledné dni prestal žrať, začal chradnúť a tak kontaktovala OZ Túlavá labka s prosbou o pomoc.

Je to veľmi priateľský, pokojný a vďačný kocúrik. Už pri prvom dotyku obtiera hlavičku a po chvíľke začne priasť. Je chudučký, prechladnutý a špinavý – spával pod autami. Čaká ho návšteva veterinára, liečba, odčervenie, očkovanie a kastrácia. Žiarko je momentálne v jednom z depozitov. Dostal antibiotiká a tabletky a keď sa vylieči a trošku priberie, čaká ho kastrácia. Je aj testovaný na mačacie infekčné choroby s negatívnym výsledkom. Už teraz však hľadá novú milujúcu rodinu. Je čistotný, zvyknutý na iné mačky a zvyká si aj na psov. Môže bývať v byte aj v dome.

Kontakt: 0905 360 400, tulavalabka@gmail.com

žiarko1

O zvieratku:

Meno: ŽIARKO
Pohlavie: kocúr
Farba: ryšavo-biely
Vek:cca 2 roky

žiarko

O útulku: OZ Túlavá labka

OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvierat v Štiavnických vrchoch i keď niekedy pomoc siaha aj ďalej. Nedá sa pomôcť každému zvieraťu v núdzi, ale snažíme sa pomáhať, ako sa len dá v rámci našich možností. Viac>>