Zetor je bojazlivý, prešiel si peklom


Zetorko je druhý odložený kocúrik z Pršian, ktorý si prešiel mačacím peklom.

Po tom, čo ho niekto vyhodil na Pršanoch sa zrejme snažil priblížiť k obydliam a nájsť pomoc u ľudí. Nebolo mu dopriate. Nenašiel sa nikto, kto by ho prichýlil. Naopak, utŕžil zranenia na tele aj na duši.

Zetor má zelený zákal na pravom oku, žiaľ, je to trvalé, lieči sa to kvapkami. Lysina medzi lopatkami sa veľmi pekne zahojila. Staršie, zle zhojené zranenie – vykĺbený bedrový kĺb, ktorý zrástol mimo bedrového lôžka mu už nespôsobuje ani bolesti, ani ho neobmedzuje v pohybe. Pohybuje sa však opatrne a pomalšie. Dolná sánka bola zlomená, ale nemá tam posun, takže mu to nerobí problém, pri jedení je už dobre zhojená a zrastená.

Iné zvieratá akceptuje, je pri nich však opatrný. Pomaly ho premáhala prirodzená zvedavosť a socializácia postupovala veľmi rýchlo. Pri prvom kontakte OZ Mačky Zvolen zistilo, že ľudí sa neuveriteľne bojí. Až tak, že sa pri pokuse zobrať ho na ruky od strachu pocikal.

Po príchode do dočasnej starostlivosti sa najskôr schovával, ale WC vždy používal vzorne. Mištičky s jedlom si tiež pekne vyčistil. Aktuálne je z neho maznáčik, ktorý je už plne socializovaný.

Kontakt: 0901 733 941, mnau.zv@gmail.com

O zvieratku:

Meno: ZETOR
Pohlavie: kocúr
Farba: čierna

Viac na facebook profile Mačky Zvolen