Žena sa chcela obesiť na lane z detskej hojdačky. Zachránila ju intuícia labradora!

0

Bratislava 10. novembra (Útulkovo.sk) – Ľudia majú racionálne myslenie, ale psy intuíciu, ktorá niekedy môže znamenať rozdiel medzi životom a smrťou. Cenu výnimočných zvierat Hero (Hrdina), ktorú udeľuje polícia a spoločnosť Human Society, získal labrador Mack, ktorý vo vnútri domu svojich majiteľov vytušil nebezpečenstvo na vzdialenom brehu rieky.

Zdá sa, že pes vie vycítiť aj vzdialené nebezpečenstvo. Presvedčili sa o tom manželia Michelle a Gordon Dawsonovci z Calgary. Ich labrador Mack zúfalo prosil, aby mohol ísť von. Keď jeho majiteľka súhlasila, otravoval, aby ho nasledovala cez ulicu k rieke Bow.

Mack ju doviedol priamo k stromu, na ktorom sa rozrušená žena práve chystala obesiť na lane z detskej hojdačky. Už ho mala omotané okolo krku! Kým Michelle Dowsonová volala záchranárov, Mack zostal pri strome a z celej sily štekal na vystrašenú ženu, kým pomoc nedorazila.

Teraz je labrador Mack v Calgary prvým psím držiteľom ceny HERO, ktorú udeľuje polícia a Human Society. „Žena dnes žije vďaka úsiliu tohto psa,“ povedal policajný seržant Jim Leung.

Útulkovo.sk
Foto: Polícia v Calgary