Zbytočná smrť pod kolesami


Dubnica nad Váhom 17. júla (Útulkovo.sk) – Mačky doplácajú na nepozorných vodičov životom! Takýto osud pravdepodobne čakal aj mačiatko, ktoré nedávno našli v Dubnici nad Váhom. Ležalo apaticky na zemi a vedľa neho dve dospelé zrazené mačky.

Mačiatku pravdepodobne zrazilo maminu a ostalo samé. Nachladnuté, zasoplené, dehydrované, hladné. K tomu má niečo s očkom, nevedno či zápal alebo samo dostalo úder od auta, popritom má ranené prstíky a nechtíky na prednej labke. Tváričku malo celú krvavú.

Mačky končia pod kolesami áut nepozorných vodičov najmä v noci. Častokrát sú odsúdené na smrť aj keď ich auto nezabije, ale len poraní. Mačka má totiž videnie v tme prispôsobené. Keď ju prichádzajúce auto oslepí, je dezorientovaná a nevie kde má skočiť, pretože niekoľko sekúnd nevidí vôbec nič.

Záchrana pre mačiatko našťastie prišla včas a dostalo sa do rúk veterinára. „Už po jednom dni sa mu veľmi uľavilo vďaka antibiotickej liečbe, dostatku tepla, zavodňovaniu a dobrej strave. Soplíky troška ustúpili, rozpapalo sa, bežká a komunikuje,“ povedala pre Útulkovo.sk jeho opatrovateľka. Zároveň dodala, že očko mu na polovicu odpuchlo, aj keď stále nevidno očnú guľu, len opuchnuté viečka. Mačiatko má približne sedem týždňov, ale len 430 g. Zatiaľ dostalo meno Žabka.

Po preliečení bude Žabka čakať na svoju novú rodinu. Ak sa rozhodnete darovať jej nový domov, kontaktujte OZ Mačky SOS.

Kontakt: 0917 644 861, nada@mackysos.sk

Útulkovo.sk