Zamestnanci IBM a TASR chcú zachrániť mačky na Patrónke

0

BRATISLAVA – Zamestnanci IBM a TASR rozbehli v týchto dňoch akciu Zachráňme mačičky na Patrónke pred demoláciou budovy.

V tejto súvislosti rozbehli petíciu za umiestnenie drevených búd pre mačky v areáli SAV na Dúbravskej ceste v Bratislave. Po zozbieraní podpisov sa chcú obrátiť so žiadosťou na Slovenskú akadémiu vied.

„Dôvodom tejto žiadosti je plánované búranie budov na Lamačskej ceste 3 v Bratislave (oproti areálu SAV). V spomínaných budovách a v ich areáli už niekoľko rokov žije dovedna sedem mačiek a je to pre nich jediné útočisko,“ priblížila Alexandra krížová z petičného výboru.

Mačky sú dlhodobo navyknuté, že v týchto miestach ich kŕmia ľudia. Drevené búdky by sa preto mohli stať ich náhradným domovom a útočiskom v čase demolácie samotných budov a práce ťažkých strojov v najbližších mesiacoch.
macky
„Búdky by boli zhotovené a privezené na určené miesto do areálu na naše náklady a rovnako by sme preukázali, že pred premiestnením budú spomínané mačky veterinárne ošetrené, zaočkované a vykastrované,“ dodala.

„Zároveň by sme zabezpečili ich kŕmenie v okolí búdok, aby si zvykli na nové prostredie,“ spresnila.

O záchrane mačiek z Patrónky pripravujeme aj reláciu Útulkovo, ktorú si môžete pozrieť 15. júna. Podporiť ich záchranu môžete aj na Facebooku.

Útulkovo.sk
Foto: Michal Svítok