Záchranná akcia: Po niekoľkých dňoch na strome zasiahli hasiči a horolezci

0

Na strome na Mokrohájskej ulici v Bratislave uviazla mačka. Vždy keď sa ju pokúšali dostať dole, vyštverala sa vyššie. Situácia sa zdala neriešiteľná.

„Mačka sa nachádzala na strome minimálne od pondelka skorého rána,“ uviedla pre Útulkovo.sk Andrea Oczvirková z OZ Mačky.

Išlo o dospelé zviera s bielym obojkom proti blchám, takže sa dalo predpokladať, že má niekde svojho majiteľa.


„V spolupráci so Slobodou zvierat sme sa pokúsili o dva priame odchyty, ale neúspešne,“ priblížila. Ideálne by bolo, keby pri zachraňovaní tohto zvieraťa mali plošinu, prípadne, keby bol prítomný aj jej majiteľ, ktorému dôveruje. Ten však na začiatku záchrannej akcie k dispozícii nebol.

Záchranári sa pokúsili osloviť hasičov. „Pani na požiarnom dispečingu odmietla situáciu riešiť vetou: Už ste videli kostru mačky? Na zem sa nejako dostane,“ posťažovala sa Oczvirková.

Pomoc teda hľadali cez Facebook, kde mačka na strome vyvolala medzi milovníkmi zvierat obrovskú odozvu. Príspevok o nej dokonca odvysielala jedna zo slovenských televízií, a práve vďaka tomu ju spoznala jej majiteľka.

Nakoniec prišli pomôcť aj hasiči a horolezci a mačku sa zo stromu podarilo dostať. „Má zranenú nohu po uhryznutí psom, museli ju operovať,“ uzavrela Oczvirková.