Záchrana mačiek z Patrónky pokračuje, čaká ich odchyt a kastrácia

0 1812

BRATISLAVA – Záchrana mačiek na Patrónke naberá na obrátkach. Petičný výbor vyzbieral medzi zamestnancami firiem na Lamačskej ceste viac, ako sto podpisov a pracuje na premiestnení mačiek pred tým, ako začnú s búracími prácami na budove.

Minulý týždeň poslali dobrovoľníci z petičného výboru list do Slovenskej akadémie vied, ktorá sídli oproti budove, ktorá sa má búrať. Práve do jej areálu by chceli mačky premiestniť.

V areáli SAV im chcú vybudovať búdky, kde by našli útočisko. „Pred ich presťahovaním mačky v spolupráci so Slobodou zvierat odchytíme a dáme ich vykastrovať,“ informovala Útulkovo.sk Alexandra Krížová z petičného výboru.

Sloboda zvierat už dobrovoľníkom prisľúbila spoluprácu. „Radi pomôžeme s odchytom a kastráciou týchto mačiek,“ uviedla predsedníčka Slobody zvierat Pavla Dugovičová. Predbežne sa obe strany dohodli, že by sa do odchytu a kastrácie mačiek mohli pustiť v auguste.

Pomôcť zachrániť mačky z Patrónky môžete aj vy. Ak chcete na ich záchranu prispieť finančne, môžete tak urobiť na čísle účtu: 301 60157 37/ 1100. Viac informácií o zachraňovaní mačiek z Patrónky nájdete TU.

Útulkovo.sk
Foto: Michal Svítok