Z útulkáča Gastona sa stal rodinný poklad


Bratislava 7. júna (Útulkovo.sk) – Smutý osud! Presne tak by sme mohli charakterizovať život psíka Gastona, ktorého osud priviedol do Trnavského útulku. Netrvalo však dlho a práve Gastona sa ujala Hana z Bratislavy, ktorá ho darovala svojim rodičom. Jeho život, ako aj život Haninej rodiny, sa od tej chvíle výrazne zmenil.

„Gaston je náš rodinný poklad,“ vyznala sa Hana pre Útulkovo.sk. Zároveň zaspomínala na časy, keď sa jej mama psíkov bála. „No Gaston jej prirástol k srdcu a dáva jej kopec lásky,“ zdôraznila.

Ako ďalej dodala, Gastonove začiatky v ich rodine neboli ľahké. „Veľmi dlho sa bál ľudí, no dnes už aj zašteká a postráži dvor, keď je treba,“ zhodnotila. Nielen Gaston sa však bál ľudí. Aj Hanina mama sa poriadne bála jeho. A po prvej noci s ním v jednom dome padlo rozhodnutie na odchod. Vtedy však Gaston zabojoval a „presvedčil“ Haninu mamu, aby si ho nechala a dala mu šancu.

A čo má podľa Hany, dnes už domáci miláčik, Gaston najradšej? „Miluje suché grahamové rožky,“ prezradila.

Útulkovo.sk

Aj vy ste si adoptovali zvieratko z útulku? Napíšte nám o tom krátky príbeh a pošlite nám ho na adresu utulkovo@tasr.sk.
Možno práve váš príbeh bude motiváciou pre ďalších ľudí, ktorí uvažujú o zvieratku z útulku.