Yogu spoznáte vďaka charakteristickému predkusu


Originálna kríženka yorka menom Yoga bola nájdená na križovatke v meste Brezno. Vyplašene pobehovala pomedzi autá, až si nakoniec vyčerpaná ľahla na cestu. Našťastie išli okolo milovníci zvierat, zastavili, naložili ju do auta a doviezli.

Yoga bola najskôr opatrná, bála sa. Už po jednom dni v OZ Túlavá labka sa z nej stala priateľská, veselá, aktívna a hravá sučka. Je zvyknutá na obojok, vodítko a nemá problém ani s inými psíkmi, sučkami a šteniatkami. Charakteristický je pre ňu predkus na dolnej sánke, ktorý však pri bežnom pohľade vôbec nevidno, a kratší chvostík. Páčil by sa jej život v byte alebo v domčeku s prístupom dnu.

Hľadáme pôvodného alebo nového majiteľa. Yoga je odčervená, čaká ju návšteva veterinára, očkovanie, čipovanie a pred adopciou kastrácia. Pri adopcii sa podpisuje adopčná zmluva a platí symbolický poplatok.

Ak Yogu poznáte, alebo by ste jej chceli poskytnúť trvalý domov, kontaktujte OZ Túlavá labka.

Kontakt: +421918 050 524, tulavalabka@gmail.com

O zvieratku:

Meno: YOGA
Vek: cca 1,5 roka
Rasa: mix biewer york
Farba: čierno hnedo biela
Pohlavie: sučka
Veľkosť: malá , cca 5 kg

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>