Uviazaný o strom v lese čakal Yeti na istú smrť

0 1851

Yeti sa 8. marca druhý krát narodil. Bol nájdený uviazaný v lese pri diaľnici smer Zvolen, na sebe mal čierne popruhy a modré flexi vodítko. Uviazaný bol okolo stromu, vedľa smetí, bol odsúdený bývalým majiteľom na istú pomalú smrť. Mal však veľké šťastie a všimla si ho rodinka, ktorá tam bola na prechádzke so svojimi sučkami. Yeti našiel domov až vo Švajčiarsku. Hľadať mu ho pomáhalo aj Útulkovo..sk.

keď ho našli, Yeti najskôr štekal a nedovolil, aby sa k nemu niekto priblížil, no keď zistil, že mu rodinka nechce ublížiť, dovolil im mu pomôcť. Keď dobrovoľníci pre neho prišli, už na nich čakal pri ceste a veselo vrtel chvostíkom. Mal zanedbanú, zachlpenú a zadredovanú srsť, plnú bĺch. Už navštívil psí salón „Havko“ a je z neho úplne iný psík.

yeti2

Yeti je povahovo typický teriér – je priateľský, aktívny, hravý, temperamentný a sebavedomý. Rád sa vozí aj v aute, znesie sa so psíkmi, sučkami a vyzerá, že aj s mačkami. Potrebuje však skúsenejšieho majiteľa a so správnym vedením z neho bude skvelý rodinný psík. Yeti je vhodný do bytu alebo do domu s prístupom dnu, môže ísť aj do rodinky s deťmi. Je odčervený, odblšený, čaká ho očkovanie a čipovanie. Pri adopcii sa podpisuje adopčná zmluva a podmienkou adopcie je kastrácia, aby sa nerodili ďalší nechcení psíkovia, ako je Yeti.

yeti

Kontakt: 0918 050 524, tulavalabka@gmail.com

O zvieratku:

Meno: YETI
Pohlavie: pes
Farba: sivo-hnedo-čierny
Vek: max 1 rok
Rasa: yorkshirsky teriér alebo mix
Veľkosť: malý, cca 5 kg

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>