Výstavu orieškov a čistokrvných psov zrušili pre dážď

0 3155

KOŠICE. Výstavu psov s rôznymi súťažami, ktorá sa mala v nedeľu 24. augusta konať v košickom parku Anička, museli organizátori pre daždivé počasie zrušiť. V poradí 13. ročník Výstavy orieškov a (ne)papierakov sa tak uskutoční o dva týždne, v nedeľu 7. septembra.

„Presúvame to na nový termín 7. septembra, miesto podujatia oznámime v najbližšie dni,“ uviedla dnes ráno pre TASR predsedníčka správnej rady Únie vzájomnej pomoci ľudí a psov Romana Šerfelová.

Výstava sa bude konať možno opäť na Aničke, prípadne v nejakej v športovej hale. Na obľúbené podujatie prišli dnes niektorí návštevníci, dážď však bol neúprosný.

Súčasťou akcie budú súťaže o psie tituly v kategóriách ako Roztomilý tučko, Strapáčik, Extrafliačik alebo Supermix dvoch plemien. Program tvoria aj súťaže šikovnosti a poslušnosti „havkáčov“, módna psia show, ale aj kreatívne dielne, maľovanie na tvár a rôzne aktivity pre deti.

Prvýkrát sa na tohtoročnej výstave môžu zúčastniť nielen orieškovia a čistokrvné psíky bez papierov, ale aj čistokrvné psy s preukazom pôvodu. Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov touto formou podporuje majiteľov adoptovaných psov, ktoré dokážu často viac, než ich čistokrvní príbuzní, rýchlo sa učia a svojich majiteľov nadovšetko milujú. Zároveň však chce poukázať aj na časté kupovanie lacných čistokrvných psíkov od tzv. množiteľov.

Výťažok z podujatia bude použitý na starostlivosť o opustené zvieratá v košickom útulku, ktorý občianske združenie prevádzkuje.

TASR
Ilustračné foto: TASR/AP