Vlčiaka Brita chceli utratiť, fanúšikovia Útulkova bojovali o jeho život


Bratislava 24. mája (Útulkovo.sk) – Útulkovo.sk zachránilo vďaka svojim čitateľom život vlčiakovi Britovi. Toho chceli utratiť, pretože firmu ktorú strážil, zatvárali. Správa o tom sa vďaka našim fanúšikom rozniesla po celom Slovensku a dnes si už Brit užíva nový domov.

Informáciu o hroziacej smrti vlčiaka zdieľali fanúšikovia Útulkova na sociálnych sieťach. Zo začiatku sa nikto neozýval a Britove dni sa krátili… Našťastie existujú ľudia ako Janka Útla, ktorá hoci je tesne pred pôrodom, miesto toho, aby sa venovala sebe a prichádzajúcemu bábätku, bojovala o záchranu života vlčiaka.

Pomáhala aj Maťa z Novej Bane, ktorá sa taktiež aktívne venuje záchrane psíkov. Získali sme dve možnosti: strážiť firmu alebo strážiť rodinný dom. Vyhrala druhá ponuka. Brit odcestoval do Rajky, kde bude strážiť svoj nový domov.

S novou rodinou získal Brit aj nové meno. Dnes sa volá Frody a robí spoločnosť staršiemu pánovi. Vraj si na seba rýchlo zvykli. Veríme, že je tam šťastný, a že tento spoločný boj o záchranu aspoň jedného nevinného štvornohého tvora, mal zmysel.

Útulkovo.sk
Foto: Útulkovo.sk