VIDEO: Pes sa staral o mača, ktoré padlo do rokliny

0 2191

Bratislava 28. júla (Útulkovo.sk) – Veľké psie srdce ukázala malá sučka Shih – Tzu, ktorá zachránila mláďa druhu, ktorý psy väčšinou z duše nenávidia. Mačiatko sa zrejme stratilo matke a zo strmého násypu spadlo do rokliny, z ktorej sa už nevedelo dostať.

Keď ho tam našiel ešte aj pes, zdalo sa, že zvieracia smola sa zavŕšila a minúty mačiatka na svete sú spočítané. Ale povestné mačacie šťastie zaúradovalo. Psík nielen, že mačiatku neublížil, chránil ho, až kým ich nenašla pomoc! Pes sa o mačiatko vzorne stará aj dnes v útulku a všetci dúfajú, že si ich niekto adoptuje spolu…

Dôstoníčka zvieracej kontroly bola privolaná na strmý násyp za Home Depot v Južnej Karolíne, pretože niekto hlásil, že počuje neustále štekanie. Na dne rokliny za násypom našla malú sučku Shih Tzu zamotanú do šípkového krovia. Rýchlo sa ukázalo, prečo bol psík nervózny – zaoberal sa totiž ošetrovaním mláďaťa. Nebolo to však šteňa, ale malé mačiatko! „Bola som úplne šokovaná, ale na druhej strane to bol veľmi šťastný moment. Za sedemnásť rokov, čo slúžim, som niečo také nezažila,“ hovorí dôstojníčka Michele Smith.

Mača tam spadlo buď preto, že sa stratilo matke, alebo ho tam hodil bezcitný človek. Našiel ho tam psík, u ktorého nastal efekt, veterinármi nazývaný „psedo – tehotenstvo“ a ošetroval mačiatko, akoby bolo jeho vlastné. Informuje o tom internetová stránka thestir.cafemom.com.

Dôstojníčka verí, že pes mohol opustiť násyp, mačiatko by tam však istotne zahynulo. Odmietol ho preto opustiť a ošetroval ho, až kým neprišla pomoc. V útulku preto dostali obe zvieratá spoločný koterec a zamestnanci dúfajú, že si ich niekto adoptuje spolu.

Ak chcete vidieť, ako dokáže pes ochraňovať mača, pozrite si kuriózne video!

http://youtu.be/d6Kmkn14DdQ

Útulkovo.sk
Foto a video: Youtube