Veľké Kapušany organizujú zbierku na pomoc psom

0 578

Mesto Veľké Kapušany organizuje charitatívnu zbierku pre miestne občianske združenie (OZ) Pomoc psíkom na východnom Slovensku.

Darcovia môžu prispieť rôznymi materiálnymi potrebami do 1. júla tohto roka.

Zbierajú sa deky, paplóny, psie granule, konzervy, kapsičky a paštéty, vôdzky, obojky, postroje, misky, hrnce, tabletky na odčervovanie, ale aj prípravky na odblšenie. Odovzdať ich možno v budove mestského úradu v kancelárii prvého kontaktu počas otváracích hodín.

„Pevne verím, že sa zapojí čo najviac ľudí a že aj takouto formou budeme vedieť týmto dobrovoľníkom pracujúcim v rámci OZ a psíkom, ktoré tam sú, troška zlepšiť podmienky, ktoré tam majú,“ informoval TASR jeden z iniciátorov myšlienky, primátor Peter Petrikán s tým, že ich k tomu motivovalo aj množstvo emailov od ľudí z celého Slovenska, ktorí sa o podobné zariadenia zaujímajú. Jednu neverejnú zbierku podľa jeho ďalších slov už organizovali, ale len v rámci úradu.

OZ Pomoc psíkom na východnom Slovensku, ktorého cieľom je priama záchrana týchto zvierat, založili vo februári 2015. Je regionálnym centrom Slobody zvierat. Činnosť v ňom je založená na dobrovoľnej báze. Financovaná je prevažne z dobrovoľných príspevkov a adopčných poplatkov. Združenie má aj vlastnú karanténnu stanicu.

„Prijímame často podvyživené, týrané, zranené a choré psy. Akútnym prípadom ihneď zabezpečujeme veterinárne ošetrenia, liečby a potrebné operácie. Psy sú počas karanténnej doby pod prísnym veterinárnym dozorom. Všetky sú ošetrené proti vnútorným a vonkajším parazitom. Po uplynutí karanténnej doby zabezpečujeme vakcinácie, kastrácie a každý psík je označený mikročipom. Po veterinárnych ošetreniach sú psy ponúkané na adopciu,“ uvádza OZ na svojej webovej stránke. Aktuálne informácie o ich činnosti, ale aj možnostiach, ako pomôcť tomuto združeniu, nájdu záujemcovia tiež na sociálnej sieti.