V mestskom útulku v Poprade evidujú počas leta zvýšenú návštevnosť

0 675

S príchodom začiatku školských prázdnin a nástupom leta zaevidovali v Mestskom útulku pre túlavé a odchytené psy v Poprade zvýšenú návštevnosť.

„Odkedy začali prázdniny, popoludní je v útulku naozaj rušno. Medzi návštevníkmi dominujú deti, stredoškolská mládež, výnimkou nie sú ani seniori. Veľmi pekný zážitok sme mali z návštevy dvoch osemdesiatnikov, ktorí prišli do útulku, aby urobili radosť našim psíkom, ktorých vzali na prechádzku,“ informoval vedúci útulku Peter Greňa.

Časť návštevníkov prichádza do útulku s konkrétnym zámerom a domov odchádza už s novým domácim miláčikom. „Len za minulý mesiac sme našli nový domov 11 psíkom, ktorých si ľudia adoptovali,“ doplnil Greňa.

Popradský útulok v súčasnosti poskytuje domov 34 psom, ďalších 11 je umiestnených v dočasných opaterách. Otvorený je denne okrem pondelka v čase od 8.00 do 16.00 h s tým, že návštevy spojené s venčením sú predovšetkým v čase od 13.00 do 16.00 h.

V piatok 28. júla v čase od 17.00 do 20.00 h pripravuje útulok pre všetkých návštevníkov prekvapenie vo forme netradičného Večera otvorených dverí spojeného so sprievodným programom.