Útulok pre psov plánuje mestská polícia zrekonštruovať

0

Prievidza 20. júla (TASR) – Mestský útulok pre psov v Prievidzi by sa mal dočkať viacerých zmien a opráv. Konkrétne zmeny predniesol na tohtotýždňovom kontrolnom dni primátorky na Mestskej polícii (MsP) Prievidza, ktorá je správcom útulku od začiatku tohto roka, jej náčelník Ľubomír Pomajbo.

„Plánujeme premiestniť koterce na druhú stranu areálu, aby sme psom zabezpečili väčší a lepší výbeh. Niektoré z kotercov musíme znova poopravovať, tiež sa na nich musia vymeniť strechy, keďže už majú svoju životnosť. Na základe odporúčaní veterinára a v súlade so zákonom by mala polícia tiež zriadiť v areáli útulku vyšetrovaciu miestnosť,“ ozrejmil plány MsP Pomajbo.

Ako podotkol, polícia sa snaží robiť veľa vecí svojpomocne, aby ušetrila peniaze, ktoré boli vyčlenené pre útulok v rámci rozpočtu mesta.

MsP sa pri prevzatí útulku po jej predchádzajúcom správcovi stretla aj s problémami. „Najväčším problémom bolo zlegalizovať priestory na úrade veterinárnej a potravinárskej správy, lebo tam boli značné rezervy.

Mestský útulok pre psov v Prievidzi

Tiež sme museli uzatvoriť zmluvu s veterinárnym lekárom. Borili sme sa na začiatku s vecami, ktoré sme sami nečakali,“ spomenul Pomajbo.

MsP okrem vybavenia administratívnych vecí vymenila tiež vozidlo, ktoré v rámci Prievidze vykonáva odchytovú službu, zakúpila výstroj pre pracovníkov a odchytovú tyč, opravila časť kotercov.

V súčasnosti sa v útulku, v ktorom pracujú dvaja zamestnanci, nachádza 18 kotercov, z toho sú dva karanténne.

TASR
Foto: TASR Alexandra Moštková