Útulkovo pomohlo nájsť strateného Alexa

0

Dobrá správa! Akita Inu Alex sa našiel. „Nášho akitu sme s vašou pomocou a s pomocou všetkých dobrých ľudí našli. Už je doma,“ povedala majiteľka psa Michaela Kovářová. Ako dodala, psíka prichýlil jeden manželský pár, ktorý ho našiel. „Upozornila nás na nich užívateľka Facebooku, fanynka Útulkova,“ spresnila šťastná majiteľka Alexa.

V Hornej Potôni zmizol 23. augusta medzi 9.30 – 11.30 hod. z dvora psík, plemeno Akita Inu. Volá sa Alex, má rok a je čipovaný. Na krku mal obojok proti kliešťom. Všetko nasvedčuje tomu, že bol ukradnutý. Alex nemá preukaz o pôvode. Pomôžte ho nájsť!

Údajne bol v Čečínskej Potôni, tiež pravdepodobne odcudzený iný Akita. Zmiznutie bolo nahlásené u zverolekára a na miestnom úrade.

O zvieratku:

Meno: ALEX, ALÍK
Vek: 1 rok a 2 mesiace
Rasa: Akita Inu
Pohlavie: pes
Farba: hnedočierna
Číslo čipu:968000010188022

Zvláštne fyzické a povahové znamenia zvieratka: Alex je veľmi plachý, ale pokojný a milý psík. So súrodencami bol už v dospelom veku daný na adopciu. Alex bol zjavne na svojich súrodencov, ako aj majiteľov naviazaný, dlho sa bál a nedôveroval, kým si zvykol. Špeciálne znaky nemá, skoro vôbec nešteká, to ale nie je nič zvláštne u Akitu.