Útulkáčom v Senici pomôže získať peniaze Mikulášsky dobročinný blší trh

0 986

Senica 4. decembra (Útulkovo.sk) – Po minuloročnom úspechu sa aj teraz rozhodol Útulok v Senici získať finančné prostriedky na podporu psíkov prostredníctvom Dobročinného blšieho trhu. Tentoraz bude Mikulášsky. Bude sa konať 7. decembra od 9.00 do 16.00 hod. v Dome Kultúry v Senici.

Ako pre Útulkovo.sk uviedol Dušan Holič zo senického útulku, s myšlienkou blšieho trhu na podporu psíkov v útulku prišiel jeden z dobrovoľníkov, ktorý pre senický útulok už niekoľko rokov vymýšľa rôzne akcie a podujatia s cieľom získať nielen finančné prostriedky na chod útulku, ale aj šíriť osvetu medzi obyvateľmi a priniesť im aj určitú formu zábavy.

Keďže minulý ročník bol veľmi úspešný a pre psíkov sa vybralo viac ako 1240 eur, rozhodli sa dobrovoľníci akciu zopakovať. „Opäť bola vyhlásená zbierka vecí, ktoré môžu ľudia nosiť až do 6. decembra buď priamo do útulku alebo do miestnej informačnej kancelárie v Dome Kultúry, kde sa bude trh konať,“ spresnil.

Knihy, CD, DVD, bižutéria, domáce potreby, elektronika, spotrebiče, športové náčinie, počítače, mobily, hračky, suveníry, to všetko môžete nájsť v ponuke blšieho trhu. „Ceny sa zjednávajú priamo na mieste, pričom cieľom je vyzbierať pre psíkov v útulku čo najväčšiu sumu, aby sa mohli pokryť prevádzkové náklady, ktoré v zimnom období vždy narastajú,“ vysvetlil.

Dobrovoľníci chcú prostredníctvom blšieho trhu získať prostriedky na fungovanie útulku, ale zároveň ponúknuť ľuďom v predvianočnom období možnosť uloviť nejaký cenný kúsok do svojej zbierky, alebo nájsť milý darček pre svojich blízkych, s dobrým pocitom, že zároveň niekomu pomáhajú.

Organizátori pripravili aj mikulášske prekvapenie. Kupujúci, ktorý urobí nákup v najvyššej sume, získa ponuku na vytvorenie kompletnej webstránky v hodnote do 700 eur od profesionálnej spoločnosti.

Útulkovo.sk.
Foto: Útulok Senica