Útulkáči z Dog Azylu napísali Ježiškovi: Pomôž nám nájsť domov, aby sme uvoľnili miesto iným psíkom

0 2586

VEĽKÝ MEDER – Dobrovoľníci z Občianskeho združenia Dog Azyl vo Veľkom Mederi sa starajú o približne deväťdesiatku nechcených psíkov. Tí si želajú hlavne nový domov a keďže sa blížia Vianoce, napísali list Ježiškovi .

„Sme obyčajní ľudia, ktorým nie je ľahostajné ako sa žije v okrese Dunajská Streda,“ priblížila pre Útulkovo.sk Magda Sadovská z Dog Azylu. Ako dodala, dobrovoľníci pomáhajú s opaterou a odchytom psov, budovaním útulku, a pomáhajú nechceným psíkom hľadať nové domovy.

Autorkou listu Ježiškovi je Veronika Dosoudilová z Občianskeho združenia Dog Azyl.

Milý Ježiško,

píšeme Ti v predstihu, lebo vieme, že je véééľmi veľa opustených psíkov v útulkoch, tak aby si mal čas aj na nás. Momentálne bývame v útulku vo Veľkom Mederi a starajú sa o nás tety a ujovia z Dog Azylu. Super partička, ani sa nesťažujeme, máme vždy čo papať, čerstvú vodu a neprší nám na hlavu.

Clipboard012

Je tu síce dosť zima, ale vždy nám zabezpečia super slamu a matrace, ktoré sa dobre trhajú, takže sa aj pohráme. Dni ubiehajú jeden za druhým, stále rovnako… Cez víkendy je tu vždy rušnejšie, objavujú sa aj cudzí ľudia, a vtedy niektorý náš kamarát aj zmizne… Niektorí sa vrátia, pochvália sa, že boli na prechádzke, ale niektorých už nikdy nestretneme. Kam idú? A prečo sa nevracajú?

Často sa tu omieľa slovo „rodina“. Má to s tým ich zmiznutím niečo spoločné? Myslíš, že je rodina to miesto, kde nie sú mreže, je teplo a vždy voľný pelech? Tie spomínané prechádzky sa robia aj v tej rodine? Odpusť nám, že máme toľko otázok, ale my sme toto ešte nikdy nezažili a nevieme aké to je.

Clipboard011

Ježiško, Ty robíš zázraky… Myslíš, že by si nám mohol pomôcť zohnať tú rodinu? Čo k tomu treba? My okrem lásky, oddanosti, poslušnosti a vernosti nemáme nič. Myslíš, že by to mohlo stačiť? A počuj, keď nám zoženieš tú rodinu a my odídeme, to bude znamenať, že ľudkovia z Dog Azylu môžu do nášho bývalého koterca vziať iných psíkov z ulíc?

Ak to takto funguje, tak Ťa veľmi, ale veľmi pekne prosíme, pomôž nám dostať sa domov, aby sme uvoľnili miesto pre iné mrznúce psíky, ktoré nemajú čo papať. Prerátali sme to viac krát – síce nám vždy vyšiel iný výsledok, počítať asi nevieme, ale momentálne tu nie sú voľné miesta. Asi to znamená, že naši kamoši vonku, v tuhej zime, sú odkázaní sami na seba, lebo my sme v bezpečí. Je nám z toho smutno.

Clipboard01

Nie sme si celkom istí, čo sú to Vianoce, ale vieme, že sa vtedy rozdávajú darčeky. Môžeme teda dostať na Vianoce rodinu? Ale počkaj, skôr ako to začneš vybavovať, vysvetlíš prosím ľuďom, že MY NIE SME VIANOČNÝM DARČEKOM, práve naopak, oni by boli darčekom pre nás.

Ježiško, Ty vieš aj zdieľať na Facebooku? Ani to nevieme čo znamená, ale vraj nám to zvyšuje šance na nový domov a možno by to Tebe uľahčilo robotu s hľadaním. Máme v Tebe plnú dôveru, pomôž nám. Ďakujeme.

Clipboard013

Tvoji Azyláci

P.S.: Keby si mohol pribaliť nejaké maškrty, granulky, alebo konzervy, budeme vďační.

Keby si predsa nestihol nakúpiť granulky, toto je účet, kde môžeš poslať peniažky a tety nám nakúpia:
Číslo účtu: 2926857357/1100 (Tatra banka)
IBAN: SK27 1100 0000 0029 2685 7357
BIC: TATRSKBX
HESLO: Vianoce

Via informácií o Občianskom združení Dog Azyl nájdete TU.

Útulkovo.sk
Foto: OZ Dog Azyl