Útulkáči Pedro a Pasha sviatkovali na chate

0

BRATISLAVA – Svadobný príbeh Janky a Martina sa nezačal veselo. Ich družička, retríverka Kamka, uhynula deň pred svadbou.

Zvládli to dosť ťažko, ale na psíkov nezanevreli. „Po svadbe k nám doniesla Janka granule pre psíkov, ktoré si priali namiesto kytíc,“ priblížila pre Útulkovo.sk Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.

Aj keď na Kamku nikdy nezabudnú, rozhodli sa pomôcť ďalšiemu psíkovi z útulku. Janke sa zapáčila mladá Pasha. „Začala za ňou chodiť a zbližovať sa. Pasha však ochorela. Dni trávila v izolačke a naša veterinárka adopciu stále odkladala,“ dodala.
pasha

Pri jednej návšteve útulku sa Janka stala svedkom toho, ako bolo po dvoch dňoch vrátené z adopcie šteniatko jazvečíka. Vraj vyžadovalo neustálu pozornosť. „Keď Jankin manžel zbadal Pedra, okamžite si ho získal. A tak, jazvečík Pedro, čakal na svoju kamošku Pashu až do Štedrého dňa,“ spresnila Čaňová.

Pedrovi sa najviac páčilo v Martinovej Klokanke, chodil s ním pomáhať do roboty. Veď šikovní chlapci sa vždy zídu. Večery trávili doma spolu aj s kocúrom Garfieldom a mysleli na Pashu.
pasha2

A kde je táto skvelá rodinka dnes? Sviatky si užívala na chalupe, kde sa spolu jašia dvaja psíci, spolu spinkajú a tešia sa, že našli taký perfektný domov.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat