Útok na útulok zaplatila mladá sučka životom

0

Rožňava 12. júna (Útulkovo.sk) – Prečo to spravili? Túto otázku si kladú v Občianskom združení (OZ) Život je pes v Rožňave už od konca minulého týždňa. Niekto im tam totiž vypustil z kotercov psy. O život prišla najmenšia sučka. Dvere a brána však poškodené neboli…

Najmenšia sučka z útulku sa svojho domova, do ktorého mala čochvíľa odcestovať, nedočkala. „Ďalší psík, kríženec nemeckého ovčiaka, utrpel dvojitú zlomeninu labky,“ opisuje udalosť na sociálnej sieti občianske združenie. Zároveň pripomína, že okolo tohto prípadu je veľa nejasností. „V útulku je len jeden psík, ktorý je ostrý a jeho reakcie voči cudzím ľudom môžu byť nevyspytateľné. Práve ten ostal v koterci zatvorený,“ spresňujú útulkári. Strážnik bol v čase, keď sa udalosť odohrala, na obchôdzke v areáli priemyselného parku.

Prípadom sa zaoberá mestská polícia, ktorá požiadala OZ, aby vyčíslili škody. „Suma za veterinárne zákroky a kŕmenie sa dá vyčísliť, ale život sučke to nevráti. Ďalší psík si odtrpí zlomeninu s bolesťami. Vinník však zostáva neznámy, a tým aj nepotrestaný,“ zhodnotila Zuzana Klincková z OZ Život je pes.

Útok na útulok však nebol prvou ranou, ktorá ho v tomto ruku zasiahla. Vyzerá to tak, že sa jeho brány definitívne zatvoria, hoci podľa informácií webovej stránky mesta Rožňava, len v septembri minulého roku stavebný úrad povolil využívanie bývalej trafostanice pre potreby útulku pre psov a opustené zvieratá.

„Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Rožňave nesúhlasí s prevádzkou novozriadeného útulku. Podnetom k tomuto rozhodnutiu bola sťažnosť obyvateľov miestnej časti Rožňava Baňa. Preto OZ Život je pes musí do 30. septembra vyprázdniť priestory doterajšieho útulku a objekt opustiť“ vysvetlila Klincková. Okrem toho musia do 30. júna demontovať 10 kotercov, ktoré si sami postavili nad rámec projektu, pretože počet psíkov v septembri a októbri minulého roku, po odchytoch, vzrástol na 40 a nemali ich kde dávať.

Čo bude po tomto termíne s takmer štyridsiatkou psov, ktoré sa momentálne v útulku nachádzajú, nevedno. OZ Život je pes Rožňava preto prosí všetkých, ktorí by mohli pomôcť aspoň dočasnou opaterou pre psíkov a šteniatka, aby sa ozvali.

Útulkovo.sk

Kontakt: Občianske združenie Život je PES, Páterova 14, 048 01 Rožňava. Tel.: 0918 415 944