Ušku našli podvyživenú v hroznom stave, už sa zotavuje

0

Uška je odrastené šteniatko, ktoré od narodenia žilo v katastrofálnych podmienkach. Odobrali sme ju spolu s ďalšími tromi psíkmi v hroznom podvyživenom stave, nesocializovanú, bála sa všetkého a ľudskému dotyku sa doslova vyhýbala. Zo všetkého neznámeho chytala doslova paniku. Uška má nový domov v bytíku v Bratislave.

Od 16. júna je Uška v OZ Pomoc psom. Najprv bola v depozite, no aj napriek maximálnej možnej starostlivosti, terapii a kvalitnej výžive sa jej stav vôbec nezlepšoval a Uška vôbec nepriberala, mala hnačky s prímesou krvi, ktoré sa zhoršovali.

Preto bola Uška 13. júna hospitalizovaná u veterinárky, kde absolvovala vyšetrenia a bola jej nasadená liečba. Od konca júna sa jej stav zo dňa na deň zlepšuje a už pribrala z 3,3 kg na 4,5 kg.

uška1

Povahovo je maličká veľmi jemnučká a citlivá, pri cudzích je opatrná a nekamaráti sa hneď, no ak sa na človeka naviaže, stáva sa doslova jeho tieňom, vždy vrtí chvostíkom a pýta si pozornosť a hladkanie.

Z iných psíkov má trochu strach, no stále sa to zlepšuje. Začína objavovať čo je to hra a ozajstný život. Z kôpky nešťastia sa stáva pomalými krokmi veselé hravé šťastné psíča, k dokonalosti jej už chýba len ozajstná rodinka.

uška

Podmienkou adopcie je podpísanie adopčnej zmluvy a uhradenie adopčného poplatku.

Pre psíka je nutné prísť si osobne. Ak cestujete z ďaleka vlakom alebo autobusom vieme počkať na stanici v Michalovciach alebo Košiciach – dohoda telefonicky.

Pre záujemcov z ČR: Psíka vieme priblížiť vrámci Slovenska! Nedávame po zlých skúsenostiach na prevozy!

Kontakt: +421 908 667 858, ozpomocpsom@gmail.com

O zvieratku:

Meno: Uška
Pohlavie: sučka
Farba: hnedá
Vek: cca 6 mesiacov
Veľkosť: malá

uška3

OZ Pomoc psom

OZ Pomoc psom je skupina aktívnych ľudí, ktorým nie je ľahostajný osud nechcených zvierat v našich uliciach a zvierat všeobecne. Psíkov a mačičky zachraňujú už viac ako tri roky, predtým pod hlavičkou OZ Centrum osvety chov. spol. zvierat. Starajú sa o psíkov v KS Strážske a o ďalších psíkov a mačičky, ktoré sú v dočasných opaterách. Viac>>