Týral celú rodinu, vrátane psa. Po jeho smrti si zaobstaral ďalšieho…

1

Važec 30. mája (Útulkovo.sk) – Nepoučil sa! Muž z Važca, závislý na alkohole, bil manželku a svojho psa utýtal na smrť. Pes žil na krátkej reťazi, nedostával jedlo, zo zúfalstva dokonca žral vlastné výkaly… Po jeho smrti si zaobstaral ďalšieho. Šteňa nemeckého ovčiaka Samka čakal podobný osud. Majiteľ ho bil, držal ho zavretého vo voliére a choval ho iba suchým chlebom.

O prípad informovala Útulkovo.sk Silvia Čaňová zo Slobody zvierat. Ich inšpektorka Mária Sliacka sa pokúsila nemeckého ovčiaka zachrániť.

„Na miesto som prišla s pracovníkmi obecného úradu. Von vyšla jeho manželka, celá ustráchaná, zničená, tyran bije aj ju,“ priblížila. Manželka priznala, že jej muž psa bije, prosila, aby ho vzali, že nemá čo dať deťom, lebo muž dáva chlieb psovi.

zachraneny samko1

Záchranári mali čo robiť, kým Samka naložili do auta. „Je podvyživený, extrémne bojazlivý, pociká sa len čo vidí, že sa niekto k nemu približuje. Nalákali sme ho na obyčajný chlieb, jedol ho ta hltavo ako iné psy mäso,“ dodala inšpektorka.

Momentálne je psík v Regionálnom centre Slobody zvierat v Podturni, kde sa oňho stará Občianske združenie Zatúlaný chlpáčik.

zachraneny samko

Sloboda zvierat podáva na majiteľa trestné oznámenie za týranie zvierat a bude sa snažiť pomôcť aj manželke a deťom.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat