Desať vecí, ktoré by ste mali vedieť, keď máte doma psa

0

BRATISLAVA – Už v detstve ste túžili po domácom miláčikovi, ale vaši rodičia vám ho z rôznych dôvodov nechceli dovoliť?

Ak si chcete splniť svoj detský sen, mali by ste vedieť, že so psami prichádzajú aj starosti. Radosť z nového spoločníka môže vystriedať sklamanie, koľkú starostlivosť si vyžaduje. Predtým, než si kúpite psíka, oboznámte sa s týmito vecami.

1. Psy vás budú stáť veľa času a energie. Ak žijete samy a trávite v práci všetok svoj voľný čas, mali by ste zadováženie psa zvážiť.
2. Ak nie ste často doma a veľmi túžite po psovi, skúste si nájsť pomocníka, ktorý s ním bude chodiť na prechádzky. Nenáročný pes je tiež dobrá voľba. Veľa užitočných informácií o jednotlivých rasách možno nájsť na stránke Breedopedia.
3. Svojmu štvornohému priateľovi by ste mali prispôsobiť nie len životný štýl, ale aj prostredie. Bývate v malom byte? Veľký pes asi nebude najlepším riešením. Ten patrí do otvoreného priestoru s veľkým výbehom.
4. Zdravotné poistenie je základ. Porozprávajte sa o tom s veterinárom.
5. Čo sa týka domáceho tréningu, šteniatka vám dajú najviac zabrať. Ak nechcete učiť svojho psíka poriadku, zožeňte si už vycvičeného psa.
6. Svoje cennosti, oblečenie a topánky, držte čo najďalej od hravého psíka. Mali by ste mu zohnať hračky, ktoré môže zničiť. Vyhnite sa nebezpečeným látkam a chemikáliám, ktoré by mu mohli uškodiť.
7. Zaočkujte svojho psa a vezmite ho k veterinárovi. Váš psík vám poďakuje a bude mať omnoho lepší život.
8. Zožeňte pre svojho miláčika vhodnú vôdzku. Nechcete predsa, aby vám utiekol alebo sa cítil nesvoj počas prechádzky.
9. Do úvahy by ste mali vziať aj klimatické podmienky, v ktorých žijete. Najmä vtedy, keď bude váš miláčik väčšinou vonku.
10. Nech už si vyberiete akékoľvek plemeno, užívajte si to. Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka.

Zdroj: petmd.com