Vojaci priviezli z Afganistanu túlavého psa a sedem šteniatok. Záchrana každého stála 4.000 dolárov!

3

Bratislava 7. septembra (Útulkovo.sk) – Nedokázali sa zmieriť so stratou najlepšieho priateľa! Vojaci si v Afganistane osvojili túlavú sučku Shebu a keď porodila sedem šteniat, ošetrovali ju a kŕmili zo svojich prídelov. Keď nastal čas návratu domov, zistili, že sučka má ostať v afganskej vojnovej zóne… Nakoniec pomohla nezisková organizácia. Záchrana jedného psa však stála až 4.000 dolárov!

Sučka, ktorej dali meno Sheba, sa k hliadke amerických vojakov pripojila v januári. Veteráni Národnej gardy sa jej ujali a stala sa časťou ich vojnovej ´rodiny´. V marci sa jej narodilo sedem šteniatok. Po pôrode bola veľmi oslabená, ale vojaci sa o ňu vzorne starali, ošetrovali ju a kŕmili zo svojich prídelov.

Keď nastal čas vrátiť sa domov, muži nechceli psov opustiť. „Naozaj nám to zlomilo srdce, keď sme zistili, že ich možno budeme musieť nechať tu,“ povedal veterán Joseph LaPenta Associated Press pred odchodom z misie.

Sheby a jej šteniatok sa však ujala nezisková organizácia Guardians of Rescue so sídlom v Kábule, ktorá evakuuje psov z vojnových oblastí. „Neotočíme sa chrbtom k vojakom a neotočíme sa chrbtom ani k psom,“ povedal prezident organizácie Robert Misseri s tým, že záchrana jedného psa stojí okolo 4.000 dolárov. Shebu teraz vycvičia na služobného psa a jej šteniatka si adoptujú vojaci.

Zdroj a foto: msn.com