Tuláčku Ryanu nazvala porotkyňa sweet baby

0

Banská Bystrica 21. októbra (Útulkovo.sk) – Obrovský obdiv si uplynulý víkend vyslúžilo šesť mačiek bez domova na Medzinárodnej výstave mačiek v Banskej Bystrici. Stará sa o ne Občianske združenie Túlavá labka.

Rúfus, Bebe, Kesa, Lesanka, Eros a Romanka mali v Banskej Bystrici veľký úspech nielen u návštevníkov výstavy, ale zaujali aj niektorých porotcov. „Páčili sa dokonca aj porotkyni až z Dánska,“ prezradila Útulkovu Radka z Túlavej labky.

„Zastavilo sa pri nás mnoho ľudí, ktorí mačiatka obdivovali, finančne podporili náš útulok, či doniesli darčeky,“ dodala a neskrývala radosť, že niektorým sa priamo na výstave podarilo nájsť nové rodiny. „Domov sa podarilo nájsť Bebe, bude bývať v byte vo Zvolene. Roztomilá Kesa našla domov v Banskej Bystrici a drobný Robko išiel so svojou novou rodinou do Trnavej Hory,“ spresnila.

Nové domovy sa podarilo nájsť aj Rúfusovi a Romanke. Obaja budú bývať v rodinných domoch v Banskej Bystrici. „Dúfame, že mačiatka sa dobre zabývajú a budú robiť svojim novým rodinám len radosť,“ povedala Radka.


Ako ďalej uviedla, výstavy sa nakoniec zúčastnila len mačka Ryana, ktorá žala úspech. „Porotkyňa zo Španielska ju nazvala sweet baby,“ vyzdvihla.

Túlavá labka nezabudla počas výstavy ani na osvetu. „Rozprávali sme ľuďom aj o dôležitosti kastrácií, o našom občianskom združení, o psíkoch, mačkách, ktoré zostali v Banskej Štiavnici,“ doplnila dobrovoľníčka a pripomenula, že OZ Túlavá labka sa momentálne stará o 40 mačiatok, ktoré hľadajú nové domovy.

Útulkovo.sk
Foto: OZ Túlavá labka

Súvisiace články:
FOTO: Zvierací bezdomovci pózovali ako na módnej prehliadke
Viac>>