Trnavskí vysokoškoláci podporia združenie Pes v núdzi

0 649
Foto: TASR/Štefan Puškáš

TRNAVA – Výťažok z volejbalového turnaja trnavských študentov poputuje na pomoc nechceným a týraným psom. 

Zisk z charitatívneho volejbalového turnaja Senator’s Cup venujú tento rok organizátori občianskemu združeniu Pes v núdzi. Trojdňové podujatie, ktorí pripravila Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave, vyvrcholí 23.marca.

„Sme veľmi radi, že tento rok môžeme podporiť združenie Pes v núdzi hraním volejbalu i rôznymi súťažami a kreatívnymi nápadmi od našich sponzorov a partnerov,“ povedala za organizátorov Monika Farkašová zo študentskej univerzitnej eventovej agentúry EjBisťu. Občianske združenie Pes v núdzi pomáha nechceným a týraným psíkom hľadajúcim nový domov.

Počas volejbalových zápasov proti sebe nastúpili vysokoškoláci zo všetkých trnavských univerzít. Myšlienka pomáhania zvieratám oslovila študentov natoľko, že sa začali zaujímať, ako pomôcť štvornohým miláčikom aj mimo podujatia. Organizátori im prostredníctvom sociálnych sietí predstavili virtuálnu adopciu či možnosť pomoci darovaním hračiek, loptičiek či vôdzok pre opustených psíkov.

Zástupcovia Psa v núdzi sa študentom naživo predstavia počas finálového večera. V exhibičnom zápase s pedagógmi budú občianske združenie reprezentovať  známe osobnosti, ako sú Adela Banášová, Barbora Franeková, Aless, Matúš Krnčok, ale aj zakladateľka združenia – Romi Klimeková.