Mysleli si, že už nežije, ale mŕtvola sa nenašla. Po majiteľovi ostali len štyri zúbožené psy

0 1865

Trnava 9. augusta (Útulkovo.sk) – Jednoducho zmizol! Starší muž z Trnavy niekoľko dní nevychádzal z domu. Keďže choval viacero psov a existovala obava, že v dome umrel, dobrovoľníci z Útulku v Trnave zasiahli. Dom bol úplne prázdny, pobehovala v ňom len štvorica zúfalo vyhladovaných a vysmädnutých chlpáčov.

Tri sučky a jedného psa zachraňoval Útulok v Trnave pred smrťou z prázdneho domu v Brestovanoch. Majiteľa domu nebolo totiž už niekoľko dní vidno, psom začalo dochádzať jedlo a najmä tekutiny. Ako pre Útulkovo.sk uviedla Inga Nováková z Útulku v Trnave, dobrovoľníkov požiadala o pomoc Regionálna veterinárna a potravinová správa v Trnave.


„Majiteľ niekoľko dní nevychádzal z domu, predpokladalo sa, že už nemusí žiť,“ priblížila Nováková. Ako dodala, v dome však nikoho, okrem psíkov, nenašli. Tri sučky a jedného psa dobrovoľníci odchytili a čaká ich karanténa. Budú odčervení, odblšení a následne sterilizovaní. „Boli hrozne špinaví, okolo domu bol veľký neporiadok,“ dodala.


Jedna sučka však zatiaľ musí svojmu osudu čeliť sama, pretože sa ju nepodarilo odchytiť a ušla. Dobrovoľníci dúfajú, že sa im ju podarí odchytiť v najbližších dňoch. Majiteľ je momentálne nezvestný.

Zásah v tomto dome nebol prvým. Presne pred rokom zachraňoval trnavský útulok z toho istého domu osem psov. Podľa dobrovoľníkov psy chová človek, ktorý sa o ne síce snaží starať, ale nezvláda to. Pravdepodobne žije v sociálne slabších podmienkach a údajne si rád aj vypije. Psy sú tak väčšinou odkázané samé na seba. Vodu a jedlo nedostávajú pravidelne, no cez okno sa môžu dostať do domu a uchmatnúť si čo-to z jedla, ktoré nájdu.


„Pred rokom zostala v dome kotná sučka, ktorá bola dosť agresívna. S majiteľom sme sa dohodli, že keď porodí, prídeme po ňu a jej šteniatka, no bohužiaľ k tomu nedošlo,“ vysvetlila Nováková. Ako dodala, psíky, ktoré odchytili vo štvrtok 8. augusta by mohli byť potomkami práve tej sučky. „Majú približne osem mesiacov,“ odhadla Nováková.


Už pred rokom sľúbil podľa Novákovej starosta Brestovian dobrovoľníkom finančný príspevok na umiestnenie psíkov v útulku, no doteraz tak nespravil. „Zostáva nám len veriť, že tak spraví aspoň v tomto druhom prípade,“ uzavrela.

Útulkovo.sk
Foto Útulok Trnava