Traja kocúri potrebujú súrne pomoc. Ujme sa ich niekto?


Slovo katastofa úplne vystihuje momentálne obdobie v depozite v Žiari nad Hronom.

Žiarsky depozit a jeho provizórne dočasky majú najviac príjmov a často pomáhajú mačkám v núdzi z Bratislavy, Banskej Bystrice, Nových Zámkov, Banskej Bystrice, Prievidze. „Nehráme sa iba na ´vlastnom´ piesočku, a keď môžeme, pomôžeme nehľadiac na to, odkiaľ mačka pochádza, ale na jej zdravotný stav,“ uviedla pre Útulkovo.sk Darina zo Žiarskeho depozitu.

Momentálne majú depozit totálne preplnený a potrebujú pomôcť trom ďalším dospelým kocúrom, ktorí sa po smrti majiteľa dostali na ulicu. „Vraj tak žili tri mesiace, vyhodení pred panelákom, v šoku sa stále tlačiaci do vchodu alebo pivnice, mysliac si, že je to iba veľké nedorozumenie,“ priblížila dobrovoľníčka.

Žiarčania sa dohodli s OZ Mačky SOS, že kocúrom pomôžu s liečbou a budú hospitalizovaní na veterinárnej klinike v Žiari nad Hronom. Momentálne sú kocúri na veterinárnej klinike a SÚRNE ich treba niekde umiestniť.

Keny je z nich najmladší, má asi 2 roky, je to krásny mladý mačací muž, váži teraz do 6 kg, má nádherné očí, je zdravý, prítulný. Pobyt v klietke mu už nerobí dobre, rád by mal pohyb a vidieť na ňom, že jeho psychika začína trpieť.
Keny
Reny má asi 3 až 5 rokov, zavalitý, krásnej lesklej srsti, je to pohoďák, najradšej ležiava v klietke hore bruchom a vcelku pobyt v klietke berie ako relax so švédskymi stolmi.
Reny
Deny je najstarší, má cca osem rokov, je z nich najdrobnejší, cítiť z neho najväčšiu lásku, odovzdanosť a vďaku . Jemu sa na klinike páči :-) a nesťažuje sa, nefrle. Rád sa nosí na rukách a všetko navôkol pozoruje. Je pokojný a submisívny.
Deny

Ak môžete kocúrom pomôcť, ozvite sa na nižšie uvedený kontakt.

Kontakt: depozit OZ MačkySOS, Darina, 0915 820 435
Mail: darinakukuk@gmail.com
Lokalita: Žiar nad Hronom, dovoz po dohode možný