Ujme sa niekto slepého Tobiho? Čaká už dlhé mesiace

0 2904

Tobiho odobrali z obecnej voliéry na Dolnom Ohaji, kde bol zavretý už dlhší čas. Ušká mal celé doráňané od múch a psychicky bol na tom dosť zle, zavýjal a trápil sa, pretože sa mu tam vôbec nikto nevenoval.

Pravdepodobne ho vyhodili pri ceste. Keď ho odobrali a umiestnili do dočasky, jeho stav sa zlepšil, bol veľmi spokojný a bolo na ňom vidno, ako si užíva voľnosť a prítomnosť iných ľudí. Po pár dňoch si však všimli, že chodí veľmi zvláštne, občas do niečoho aj narazil.

Dobrovoľníci zistili, že je slepý, a počuje asi na 50 percent. Diagnóza bola – zelený zákal, so sluchom sa žiaľ, robiť nič nedá. Hoci Tobi nemá poriadny zrak, má však veľké srdiečko, miluje ľudí a hladkanie. Znáša sa aj s inými psíkmi a mačičkami, je vhodný na pobyt vonku, s prístupom dnu, hlavne v chladnejšom období.

DSCN9321

Tobiho diagnóza nie je nákladná, potrebuje len kvapky do očí, a 2x do roka ísť na kontrolu ku zverolekárovi. Prosíme ľudí, aby mu dali šancu, nie je utrápený ani smutný, vidieť, že si chce ešte užívať prítomnosť a lásku ľudí. Je vhodný aj ku starším ľuďom, pretože aj on sám má okolo 7 rokov, je úplne nenáročný.

Ak by ste chceli niečo o nás, tak sme OZ Zatúlané labky, zakladáme v Šuranoch útulok, avšak zatiaľ nemáme pozemok, takže len dočaskujeme, preplácame veterinárne náklady a prevozy.

DSCN9277

Kontakt: 0915 169 777, utuloksurany@gmail.com

O zvieratku:

Meno: Tobi
Pohlavie: pes
Farba: biela
Vek: cca 7 rokov

DSCN9284

Viac informácií o OZ Zatúlané labky, Útulok Šurany, nájdete TU.