Tínedžer zabil pitbula ohňostrojom

1

Elkhart 16. júla (Útulkovo.sk) – Americká polícia hľadá tínedžera, ktorý výbuchom zábavnej pyrotechniky zaživa roztrhal dvojročnú sučku pitbula. Dotrhané, krvácajúce a trasúce sa zviera museli utratiť. Za informácie o ňom ponúka americká spoločnosť bojujúca proti týraniu zvierat odmenu 5000 dolárov.

Otrasnú zábavku si začiatkom júla našla mládež v americkom meste Elkhart. Podľa polície išlo o teenagerov alebo nedávno dospelých mladých ľudí. Dvom sučkám pitbula hádzali zapálené ohňostroje. Jednej z nich táto ´zábava´ priniesla krutú a bolestivú smrť.

Sučka chytila aportovaný ohňostroj, ktorý je v ústach vybuchol. Polícia našla psa silno krvácať a triasť sa. Zranenia mal také obrovské, že ho museli utratiť. Humane Society v USA (HSUS) ponúka za odhalenie a identifikovanie páchateľov 5000 dolárov. Informuje o tom na internetovej stránke humanesociety.org.

„Toto bezbranné šteňa zahynulo hroznou a bolestivou smrťou, a nie je absolútne žiadne ospravedlnenie pre také zvrátené kruté správanie,“ povedal Erin Huang z HSUS, ktorá sa zaoberá aj osvetou spojenou s týraním zvierat. Za pomoc pri odhaľovaní týrania zvierat ponúkajú finančné odmeny po celých spojených štátoch.

Útulkovo.sk
Ilustračné foto Youtube

Súvisiace články:
Pitbulovi prelepili papuľu lepiacou páskou a použili ho ako návnadu na psie zápasy
Viac>>