Teriér, ktorý si získal srdcia divákov po celom svete, zomrel

0 1797

LOS ANGELES – Energický teriér Jacka Russella Uggie, ktorý si získal srdcia divákov v nemom Oscarovom filme The Artist (Umelec), zomrel v Los Angeles vo veku 12 rokov. Na Facebooku o tom v stredu 12. augusta 2015 informoval jeho majiteľ a tréner, Omar von Muller.

Bielohnedý psík okúzľoval divákov i médiá vždy keď sa objavil na červenom koberci, aby propagoval filmy. Vo filme The Artist (2011), ktorý získal päť Oscarov, vrátane Oscara pre najlepší film, Uggie stvárnil psa hollywoodskej ikony Georga Valentina v podaní francúzskeho herca Jeana Dujardina.

Fanúšikovia Uggieho viedli neúspešnú kampaň za nominovanie tohto psa na Oscara. Jeho kaskadérske kúsky a triky oživili početné televízne programy.

Na archívnej snímke z 26. februára 2012  herec Jean Dujardin drží psa Uggieho počas prevzatia Oscara za najlepšieho herca na 84. ročníku odovzdávania cien americkej  Akadémie filmových umení a vied  v Los Angeles.
Na archívnej snímke z 26. februára 2012 herec Jean Dujardin drží psa Uggieho počas prevzatia Oscara za najlepšieho herca na 84. ročníku odovzdávania cien americkej Akadémie filmových umení a vied v Los Angeles.

V roku 2012 sa stal prvým psom, ktorého odtlačky labiek sa objavili v cemente na chodníku pred Graumanovým Čínskym divadlom v Hollywoode, vedľa takých hereckých legiend ako je Elizabeth Taylorová, John Wayne a Judy Garlandová.

Uggie sa objavil aj v snímke Voda pre slony (2011) a The Campaign (2012), v ktorom stvárnil sám seba. V tom roku odišiel do filmovej výslužby, dodala agentúra Reuters.

Útulkovo.sk/AP
Foto: TASR/AP