V Rumunsku údajne existujú koncentračné tábory pre psov

6 12244

Bratislava 11. augusta (TERAZ.TV) – Slovenskí študenti s pomocou skrytej kamery odhalili odvrátenú stranu zákona, ktorý má riešiť problém s premnožením túlavých psov v Rumunsku. Psy vraj nechajú vyhladovať na smrť, prípadne ich zabíjajú elektrickým prúdom.

Televízia TERAZ.TV prináša ďalšiu časť relácie ÚTULKOVO.

V nej sa šestica slovenských študentov pokúsi zistiť pravdu o tom, ako sa uplatňuje zákon o eutanázii túlavých psov v Rumunsku, ktorý v krajine schválili minulý rok v septembri.

S vymyslenou historkou o tom, že sa im stratil psík, navštívili so skrytou kamerou viacero rumunských útulkov. Skutočnosti, ktoré zistili, sú podľa nich v Rumunsku tabu a prakticky nikto o nich nevie ani v Európskej únii. Tvrdia, že si viaceré firmy urobili z odchytov psov v Rumunsku výnosný biznis. V snahe maximalizovať svoj zisk spôsobujú odchyteným psím bezdomovcom nevýslovné utrpenie pred tým, ako zvieratá umrú od podvýživy, v dôsledku páliaceho slnka alebo sú zabíjané spôsobom, ktorý nemá s eutanáziou nič spoločné.

Študenti tvrdia, že viac ako dočasné ubytovanie psích bezdomovcov, pripomínajú útulky psie koncentračné tábory. „Nie sú absolútne kŕmené, ledva tam majú vodu. Niekedy sú v jednom koterci dvadsiati psy“ priblížila pre Útulkovo.sk Kristína Klimeková.

Miestni aktivisti dokonca hovoria o vraždení psov elektrickým prúdom. „Naženú psy do haly, kde je vybudovaný bazénik, napustia vodu, pustia elektrinu a majú po starostiach,“ opísal ďalší člen mládežníckej výpravy do Rumunska, Stanislav Králik.

Postrehy študentov si môžete pozrieť v relácii TERAZ.TV – ÚTULKOVO:

Útulkovo.sk
Foto a video: Teraz.TV

 • Dia Brnoviková

  :'( ani nemám na to slov, hrôza

 • Tereza Teruru Peřinová

  Bohuzel naprosta pravda~sama jsem to videla

 • Jitka

  Morální vyspělost národa se pozná podle toho, jak se chová ke zvířatům. Co chceme od cikánů?

 • Eluska

  Bratislavskej Slobode zvierat sa nemoze stat, ze by riesili podobny problem ako v Rumunsku. Kontaktovala som ich kvoli umiestneniu 3 psov, ktore ostali po byvalej majitelke, teraz bezdomovkyni na pozemku. Vobec psov nezobrali do utulku, maximalne ich vystavili na svojom webe. Rovnaku skusenost ma susedka s najdenymi mackami, ktore Sloboda zvierat nezobrala. Takze namiesto Slobody zvierat mozem problem riesit sama. To mam okrem 3 malych deti – 2 vlastnych psov a 2 macky (ktore ti novi psi neznasaju) a som na rodicovskej dovolenke s prijmom 200 EUR mesacne

  • zuzana

   pani, nechcem sa vás dotknúť, ale utulky su preplnené prípadmi, kedy ide tým zvieratám o život.. a som si istá že pracovníci vynakladajú všetku snahu, ale nejde zachrániť všetky zvieratká. keď má pár ľudí na starosti 200 zvierat a viac a každý jeden deň nepretržite, je to ľahké? keď je útulok naplnený do prasknutia a príjem troch psov by znamenalo že by ich museli dať k iným do kotercov a mohli by sa pobiť a spôsobiť si vážne zranenia, naozaj je také strašné že ich neprijali? vy máte dom, máte dvor a keď tým psom dáte aspoň 1x denne nažrať a kýbel s vodou, vám to zaberie 10 minút zo dňa… stačí len zdielat, pýtať sa znamych, dať inzeráty a výsledok sa čoskoro dostaví… ale viem, jednoduchšia možnosť je vždy preniesť starosti na niekoho iného a kydať na druhých :)
   a stále nechápem pointu, čo toto má spoločné s tými psíkmi v rumunsku.. naaaaozaj kvalitné premostenie, aby ste mohli kydať kydať kydať, aj keď nepoznáte situáciu

 • Niki

  :'( chudiatka