Štyria tuláci sa šťastne vrátili domov

0

Za posledných pár dní sa útulku v Nitre podarilo šťastne vrátiť domov štyroch tulákov.

Kóliu, ktorá sa pohybovala po ulici na Čermáni v Nitre, si všimol veterinár Dr.Zubrický.

„Psíka zobral k sebe a poprosil nás o jeho prevzatie. Ali začipovaný nebol, ale našťastie ho majiteľka v priebehu pár hodín po odchyte hľadala a na druhý deň aj vyzdvihla v útulku,“ informujú dobrovoľníci na sociálnej sieti.

Sučku jazvečíka odchytili obecní policajti v Lužiankach a požiadali nitriansky útulok o jej prevzatie. Jenny síce začipovaná bola, ale čip bol zaregistrovaný ešte na pôvodného majiteľa od Dunajskej Stredy. „Ten mal našťastie odložený kontakt na súčasných majiteľov, ktorí si aj prišli sučku vyzdvihnúť,“ dodávajú.

Hnedý kríženec sa niekoľko dní zjavoval v Kolíňanoch. Prespával počas dňa pred rodinným domom ohlasovateľa, no poobede vždy zmizol. Psíka dali teda vyhlásiť v rozhlase, ale majiteľ sa neozval. Nezačipovanému psíkovi poskytli dočasný domov tiež v nitrianskom útulku. „Po dvoch dňoch nás kontaktovala majiteľka, ktorá ho hľadala. Z tej istej obce, ale z opačného konca. Psíka, ktorého našli pred rokom so zranenou labkou a chýbajúcim článkom, jej teraz začal utekať. Oznam v rozhlase síce počula, ale Csopi bol v čase hlásenia doma. Takže si myslela, že sa jedná o iného. Mal to dobre vymyslené! Už začipovaného si ho prišli hneď vziať späť domov,“ vysvetľujú.

Štvrtým tulákom bol kríženec hnedočiernej farby, ktorého pre zmenu našla veterinárka Dr. Šidíková Žoldošová s rodinou v Nitre na Kalvárii. Psík sa tam potuloval sám, tak ho postrážili. Čip či známku nemal, a tak aj on putoval do útulku. Bruna, ktorý ušiel počas venčenia, majitelia našťastie opäť hľadali.