Štyri psy pohrýzli sedemročné dievčatko aspoň 100-krát

0 1151

Auckland 7. marca (TASR) – Aspoň stokrát pohrýzli sedemročné japonské dievčatko štyri psy, ktoré ho napadli v pondelok v meste Murupara na Severnom ostrove, informovali dnes novozélandskí lekári. Kríženci stafordšírskeho bulteriéra zaútočili na dieťa v čase, keď bolo spolu s rodičmi na návšteve priateľov, ktorým psy patrili.

Novozélandskí lekári dnes povedali, že dievča sa nachádza v kritickom, avšak stabilizovanom stave. Plastický a rekonštrukčný chirurg v aucklandskej nemocnici Middlemore, Zac Moaveni, dnes reportérom povedal, že malá Sakurako Uehara bude pravdepodobne potrebovať opakované chirurgické zákroky až do dospelosti. Uviedol, že počas celého útoku zostala pri vedomí a psy ju pohrýzli po celom tele. Vysvetlil, že pri takomto zranení nejde len o samotné uhryznutie, ale aj náraz a silu za ním. „Je to veľmi odlišné od bodného zranenia alebo pohryznutia mačkou,“ uviedol.

Psy ihneď usmrtili. Sociálna pracovníčka prečítala reportérom vyjadrenie rodičov dievčatka, ktorí uviedli, že pracujú v Japonsku v potravinárskom priemysle a Sakurako je ich jediná dcéra.

„Nevieme, čo máme čakať v nadchádzajúcich týždňoch a mesiacoch. Máme pred sebou dlhú cestu a musíme ju prejsť deň po dni. Sme vďační za všetky ponuky pomoci. Mnohí sa pýtajú, ako nám môžu pomôcť. Prosíme, zahrňte Sakurako do svojich modlitieb,“ uviedli rodičia.

Mediálna spoločnosť Fairfax Media informovala, že dievčatko bolo v Murupare zapísané na mesačný intenzívny kurz maorského jazyka. Rodina sa vraj plánuje vrátiť do Japonska, aby si tam vybavila náležitosti potrebné pre dlhší pobyt na Novom Zélande.

Novozélanďania založili zbierku na pomoc rodine, do ktorej už darovali vyše 100.000 novozélandských dolárov (61.700 eur).

TASR
Foto: TASR/AP

Súvisiace články:
ÚTOK PSA: Pes zabil dôchodkyňu, jej neveste odhryzol prst
Viac>>

Policajti zastrelili útočiaceho túlavého psa
Viac>>

Dva nemecké ovčiaky napadli 52-ročnú ženu
Viac>>

Pitbull zaútočil na dôchodkyňu, liečila sa dva mesiace
Viac>>