Štvornohý colník bodoval

0 1542

Senica – Senickí colníci pri kontrole na diaľnici D2 v Brodskom našli v dodávkovom motorovom vozidle neznámu sušenú rastlinu. Upozornil na ňu služobný pes vycvičený na vyhľadávanie psychotropných a omamných látok. TASR o tom informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Trnava Iveta Zlochová.

Ako uviedla, senickí colníci počas bežnej kontroly na diaľnici D2 pri obci Brodské v smere do Slovenskej republiky zastavili dodávkové motorové vozidlo s českým evidenčným číslom. Vozidlo viedol občan českej národnosti. Na výzvu colníkov, či prepravuje tovar podliehajúci daňovému dozoru alebo colnému dohľadu, odpovedal záporne, na čo mu colníci oznámili, že bude vykonaná kontrola so služobným psom.

„Po tomto oznámení opätovne vyhlásil, že žiadny tovar neprepravuje. Colníci preto vykonali dôkladnú prehliadku vozidla. Počas kontroly senický psovod nasadil služobného psa zameraného na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok,“ priblížila hovorkyňa.

Pes označil priehradku pred spolujazdcom, v ktorej sa nachádzalo čierne vrecko s rastlinnou sušinou. Na základe týchto skutočností vzniklo dôvodné podozrenie z nezákonnej prepravy omamných a psychotropných látok. Prípad odovzdali colníci orgánom činným v trestnom konaní.