Štvornohí chlpáči si v sobotu opäť budú hľadať svojich pánov

0 1167

BRATISLAVA – Do Horárne v bratislavskom Horskom parku v sobotu (27. 9.) opäť prídu útulky z rôznych miest Slovenska. A s nimi aj zvieratká priamo na adopciu. Pod heslom Nájdite sa!… so zvieratkom z útulku sa bude pre opustených psíkov a mačky od 10.00 h hľadať nový domov.

Na už 12. ročník akcie príde 14 útulkov. „Podujatie sa tento raz bude niesť v duchu stretnutia všetkých ‚Nájditesákov‘, teda psíkov a mačičiek, ktoré sa v minulosti na tejto akcii našli so svojimi novými majiteľmi,“ vraví staromestská hovorkyňa Alexandra Obuchová.

V sobotu tak do Horského parku príde napríklad prvý adoptovaný pes na podujatí vôbec – Cipa, ktorá žije v jednej z bratislavských rodín. Dosiaľ si už ľudia vďaka akcii adoptovali takmer 200 zvierat.

Na návštevníkov v sobotu čakajú tiež policajní kynológovia so svojimi spolupracovníkmi na štyroch labkách, veterinár, ktorý bude celý deň zdarma poskytovať konzultácie či vzorky psích krmív.

Účasť prisľúbila ambasádorka projektu herečka Kristína Farkašová i Zuzana Vačková, ktorá si na akcii tiež adoptovala psíka, spevák Jakub Petraník, hudobník Yxo zo skupiny Hex, ktorý má tiež adoptovaného psíka, moderátorky Lucia Hablovičová a Hanka Gallová, či Ivica Sláviková. Akciu bude opäť moderovať Matúš Krnčok.

Bratislavské Staré Mesto podujatie, ktorého cieľom je pomôcť preplneným útulkom a nájsť domov zvieratám, ktoré si ešte nikto nevšimol, organizuje pravidelne už od marca 2011.

TASR
Ilustračné foto: